A Standard & Poor’s jövő pénteken veszi elő Magyarország adósosztályzatának elbírálását. Az alábbiakban szó szerint közöljük az MTI ezzel kapcsolatos hírét:
Londoni pénzügyi elemzők szerint várhatóan felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javítja a jövő héten a magyar államadós-besorolás kilátását a Standard & Poor’s hitelminősítő – írta az MTI.
Az S&P idei felülvizsgálati menetrendjében jövő péntekre tűzte ki a magyar szuverén adósosztályzat elbírálását. A cég a többi nagy hitelminősítő magyar besorolásával azonos szinten, „BB plusz” osztályzattal tartja nyilván a magyar államadósságot. Az osztályzat kilátása stabil.
A Morgan Stanley globális bankcsoport londoni befektetési részlegének elemzőstábja az európai felzárkózó térségről összeállított, pénteken ismertetett új előrejelzésében közölte: várakozása szerint a Standard & Poor’s a magyar államadós-besorolást a jövő heti felülvizsgálat során még nem módosítja, de az osztályzat kilátását valószínűleg pozitívra javítja a jelenlegi stabilról.
