Gazdaság

4,9 százalék volt tavaly az éves infláció

A fogyasztói árak 2010-ben átlagosan 4,9 százalékkal emelkedtek, decemberben 4,7 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban és 0,4 százalékkal haladták meg a novemberi árszintet.

A legnagyobb mértékben az egyéb cikkek drágultak, 8,8 százalékkal. Átlag felett növekedtek továbbá a szeszes italok, dohányáruk, valamint a háztartási energia árai. Az átlaghoz képest kisebb mértékű áremelkedés következett be a szolgáltatások, az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek esetében. A ruházkodási cikkekért átlagosan 0,4 százalékkal kellett kevesebbet fizetni, az előző évhez képest.

Az elemzők decemberre 4,4 százalékos az inflációt vártak, míg az éves átlagos mutatót 4,9 százalékra becsülték a kormány 4,7 százalékos prognózisával szemben – derül ki KSH gyorstájékoztatójából.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik