Gazdaság

Szijjártó: Nem egy nyilatkozat mozgatja a BUX-ot

Mindenki azt várja, hogy az új magyar kormány öntsön tiszta vizet a pohárba, ismertesse a gazdaság valós állapotát, és kezdje meg annak újjászervezését - mondta Szijjártó Péter a Magyar Televízió Az Este című műsorában. Badarság azt gondolni, hogy egyes nyilatkozatokra tőzsdeindexek mozdulnak meg radikálisan – tette hozzá Kósa Lajos nyilatkozatára utalva.

„Tőlünk hónapok óta azt kérdezik, hogy milyen gazdaságpolitikai lépéseket fogunk tenni, mi pedig hónapok óta elmondjuk, hogy a következő gazdaságpolitikai lépések attól függenek, hogy milyen állapotban van valójában a magyar gazdaság”, mert az egészen világos, hogy nem olyanban, mint amilyet az előző kormány által publikált számok mutatnak – mondta a miniszterelnök szóvivője.

Arra a kérdésre, hogy a tőzsde, az árfolyam miért reagált érzékenyen, Szijjártó Péter úgy válaszolt: nyilván mindenki megtiszteltetésnek veszi – így fideszes vezető politikusok is -, ha a nevüket és a nyilatkozataikat ilyen konkrét gazdasági folyamatokkal hozzák azonnal összefüggésbe. „Nyilvánvalóan badarság lenne azt gondolni, vagy legalábbis a valóság túlságos leegyszerűsítését jelentené, ha azt gondolnánk, hogy egyes nyilatkozatok kapcsán, mondjuk tőzsdeindexek és árfolyamok mozdulnak meg radikálisan” – fogalmazott. Az azonban biztos, hogy Magyarország az igazság pillanata előtt van – tette hozzá.
Az MTI által megkérdezett piaci szakértők szerint bizonytalanságot okoztak a piacon Kósa Lajosnak, a Fidesz ügyvezető alelnökének a magyar gazdaság állapotára vonatkozó kijelentései. A kormánypárti politikus államcsőd közeli helyzetről, kríziskezelés szükségességéről beszélt egy konferencián, és úgy fogalmazott: „a kényszerhelyzet miatt bizonyos gazdasági alkotmányossági szabályok felfüggesztésére is sor kerülhet átmenetileg”. Ugyancsak csütörtökön közölte Varga Mihály, hogy az általa vezetett gazdasági tényfeltáró bizottság részjelentése súlyos megállapításokat tartalmaz.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik