Gazdaság

Nyugtatnak a bankok

A hazai bankrendszer kellően stabil háttérrel rendelkezik ahhoz, hogy a jövőben is kielégítsék a gazdasági növekedésből adódó ügyfélhitel-igényeket – áll hét nagy kereskedelmi bank és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közös nyilatkozatában.

A hitelválság miatt a hitelezés, ezen belül a devizában történő hitelnyújtás – bár csökkenő ütemben és a korábbiaknál szigorúbb feltételek mellett – továbbra is a megfelelő mértékben bővül a vezető magyar kereskedelmi bankok szerint.

Nagy valószínűséggel a svájci frank alapú hitelek aránya csökken, helyüket várhatóan a forint- és az euró-alapú hitelek veszik át – olvasható a jegybank épületében tartott találkozóról kiadott közleményben, amelyet az MNB képviselőjén túl a Budapest Bank, a CIB Bank, az Erste Bank a K&H Bank, az OTP Bank, a Raiffeisen Bank és az Unicredit Bank képviselője szignált.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik