A füst egy szilárdhulladék-tároló létesítmény fémhulladék-égető helyiségében fejlődött, de a szabadba nem került ki. A reaktorok távolabb vannak ettől a létesítménytől, és zavartalanul működnek tovább – tette hozzá az üzemeltető szóvivője.
A tűzoltók megkezdték a vizsgálatot a füst okának megállapítására az Ibaraki prefektúra területén, Tokiótól 110 kilométerrel északkeletre található atomerőműben. A Tokai Daini erőmű 1978 óta üzemel ipari jelleggel, és ez év júliusa óta termel áramot.
