Az amerikai indexek már szolidnak mondható esését Japánban tőzsdepánik követte: a Nikkei index 9,4 százalékkal veszített értékéből; ilyen alacsony indexértékre több mint öt éve nem volt példa a szigetországban. A trend Európában folytatódott: az erősen mínuszos nyitást újabb mínuszok követték: a német Dax és a párizsi Cac40-es index délelőtt tízkor már 8 százalékot is meghaladó mínuszban volt.
A trendet Budapest is követte: a BUX is több mint 8 százalékot veszített értékéből, az OTP és a Mol tízszázalékos mínuszban járt, így e két vezető részvény kereskedését fel is függesztették. Az árfolyamokról részletesen itt tájékozódhat.
A befektetők profitkivonása a forint árfolyamán is érződik: a tegnap délutáni 249,70/85 után a kereskedés kezdetekor 251,55 volt az árfolyam, tíz után már 252,79/89-nél járt a magyar deviza kurzusa.
Nyugtat a jegybank
A Magyar Nemzeti Bank továbbra is stabilnak ítéli a magyar pénzintézeti rendszert, a bankpiacot, ezzel együtt a jegybank a társintézményekkel, így a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletével együtt kész minden lépést megtenni, ha arra szükség lesz – mondta Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke – közölte a távirati iroda.
Az MNB megítélése szerint a hazai bankrendszer tőkeerős, az országban nincsenek úgynevezett „mérgezett” értékpapírok – tette hozzá a központi bank pénzügyi intézményrendszer stabilitásáért felelős alelnöke.
