Az eurót 236,90/237,00 forinton jegyezték péntek délután négy órakor a bankközi kereskedelemben, szemben az előző délutáni 235,30/40 forinttal, ami 0,68 százalékos forint gyengülés. A forint regionális társai kíséretében nemzetközi devizapiaci hatásokra gyengült.
A dollár gyors árfolyam-emelkedéséből, az euró és a dollár makrogazdasági hátterének elemzéséből, valamint az euró és a dollár amerikai vásárlóerő paritásának összevetéséből a piacon arra a következtetésre jutottak, hogy az euró hat éve tartó erősödésének trendje megfordulhat, megkezdődhet a dollár erősödése – vélik egyes elemzők.
A dollárt Budapesten 157,80/90 forinton jegyezték, szemben az előző délutáni 152,80/90 forinttal.
