Gazdaság

Újabb forintárfolyam-rekord

Újabb rekordot állított be a forint árfolyama hétfőn kora délután: a budapesti bankközi kereskedelemben 231,20 forinton is jegyezték az eurót.

A forint a magas kamatoknak, a forintkötvények viszonylag magas hozamának, a javuló makrogazdasági alapoknak és nem utolsósorban a számos opciós küszöb áttörését követő spekulációnak köszönheti erősödését.

A kereskedők szerint a forint „nem lesz már sokkal gyengébb, de erősebb még lehet”. Az elkövetkező hetekre-hónapokra 230-235 forintos sávban várják az euró árfolyamát.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik