Gazdaság

Egy nap alatt drágult 10 dollárt az olaj

Pénteken újabb rekordot döntött a kőolaj ára, hordónként 10 dollárral lett drágább, a WTI megközelítette a hordónként 138 dollárt.

Ekkora emelkedésre – dollárban számolva – még nem volt példa az amerikai határidős kereskedés beindítása óta. A kiváltó okok között változatlanul a dollár gyengesége, a közel-keleti feszültség és a Morgan Stanley egyik elemzőjének a jóslata szerepel, amely szerint július negyedikére, azaz az amerikai függetlenség napjára – amikor amerikaiak millió ülnek autóba – az ár elérheti a 150 dollárt.

A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta júliusi jegyzése 10 dollárral 137,79 dollárra emelkedett.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik