Gazdaság

Kis ármozgások várhatók a BÉT-en

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 24,56 pontos emelkedéssel, 22 509,77 ponton nyitott szerdán. A legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 0,11 százalékkal erősödött.

Enyhe ármozgások várhatók szerdán a Budapesti Értéktőzsdén. Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője nem számít érdemi mozgásokra a részvénypiacon. A forgalom beszűkült az utóbbi időben, az index mozgását döntően az OTP alakítja, a többi papír kereskedése pedig „unalmas” – mondta az üzletkötő.

A 6 800 forintos árfolyam egy technikai szint volt, amit kedden áttört a papír, de hozzátette, hogy hétezer forint fölött már rögösebb lesz az út felfelé – fejtette ki az OTP-vel kapcsolatban.

A KBC friss elemzésében megemelte a Mol második negyedévre vonatkozó profit-előrejelzését, és 26 830 forintos fair árat jelölt meg a papírra. Nyári Zsolt szerint ez esetleg elindíthat egy spekulációs vásárlási hullámot.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik