Gazdaság

A nemzetközi tőzsdék után kullogott a BÉT

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 300,41 pontos, 1,33 százalékos emelkedéssel, 22 882,68 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 16,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a legutóbbi napi záráshoz viszonyítva.

A múlt hét csütörtök óta zárva tartó magyar tőzsde két napi lemaradását hozta be hétfőn a tengerentúli piacokhoz képest, ahol csütörtökön és pénteken az emelkedés volt a jellemző. Az üzletkötők szerint mivel főként a pénzügyi szektorok papírjai drágultak, ezért a legerősebb növekedés az OTP-t jellemezte hétfőn.

Az OTP 220 forinttal, 3,17 százalékkal drágult, 7 170 forinton zárt, forgalma 10,1 milliárd forintot ért el. A Mol árfolyama 185 forinttal, 0,80 százalékkal 23 285 forintra emelkedett, az olajrészvény forgalma 2,3 milliárd forint volt. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,23 százalékkal 861 forintra csökkent, forgalma 771 millió forint volt.

A Richter árfolyama 350 forinttal, 1,04 százalékkal 33 850 forintra nőtt, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az Egis 250 forintos, 1,39 százalékos erősödéssel, 17 700 forinton zárt, forgalma 829 millió forintot tett ki.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 14,44 ponttal, 0,54 százalékkal 2 673,76 pontra emelkedett.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik