Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint a négynapos
hétvége után „puhatolózással” indulhat a kereskedés a BÉT-en. A
nyugat-európai börzéken várható negatív kezdés nyomán az árcsökkenésnek van
nagyobb valószínűsége a magyar piacon is. A londoni és a tokiói tőzsde is zárva
tart hétfőn, így délután az amerikai piac indulása szabhat majd irányt a
kereskedésnek – vélekedett Illés László.
Dobár Péter, a CIB Bank elemzője ezzel szemben úgy véli, hogy a magyar piacon
emelkedés alakulhat ki annak nyomán, hogy az amerikai börzén a múlt hét két
utolsó napján jelentős erősödés volt. Különösen a bankpapírok teljesítettek
jól, ami jót tehet az OTP-nek. Az elemző szerint az optimizmus a hét további
részében is fennmaradhat. Kiemelte, hogy indul a vállalati gyorsjelentési
szezon, a héten az Egis és a Magyar Telekom gyorsjelentése várható.
A BUX a legutóbbi kereskedési napon, szerdán 253,37 pontos, 1,13 százalékos
emelkedéssel, 22 582,27 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 12,2 milliárd
forint volt, a vezető részvények erősödtek.
