Gazdaság

Soros újabb pénzügyi válságra számít

Soros György szerint a mostani pénzügyi válság a legrosszabb a nagy világgazdasági válság óta. A magyar származású milliárdos befektető arra számít, hogy a piacok rövid időre ugyan megnyugszanak, de még az idén újabb visszaesés fog bekövetkezni.

A mostani válságnak jó kifutása volt, amivel a Wall Streetnek a szárnyalására utalt azt követően, hogy a bajba jutott Bear Stearns meg tudott állapodni a JPMorgan Chase-zel – vélekedett a Bloombwerg hírügynökségnek. „Ez azonban valószínűleg nem a mélypont volt, a tőzsde felfelé ívelése hat héttől három hónapos időszakig tarthat, miközben az amerikai gazdaság a recesszióhoz közel kerül” – jegyezte meg.

Soros a szigorú jövedelmezőségi feltételeknek megfelelő, megbízható tőkeszerkezet kialakítását és azt tartja fontosnak, hogy a bankok tartsák jobban ellenőrzésük alatt, és korlátozzák hitelnyújtásaikat az olyan hiteligénylőknek, mint a fedezeti alapok, szigorúbb kamatfeltételek teljesítését, fedezeteket követelve tőlük.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik