Gazdaság

Enyhe erősödés lehet a tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 29,67 pontos emelkedéssel 23 780,64 ponton nyitott kedden, ami 0,12 százalékos erősödés a hétfői záróértékéhez képest.

Dobár Péter, a CIB Bank elemzője további kismértékű erősödést feltételez az előző napi emelkedés után. A nap fontos eseménye az amerikai Fed kamatdöntő ülése lesz, magyar idő szerint késő este. Az ezzel kapcsolatos várakozások hatására az elemző szerint délelőtt az európai piacokon kialakulhat egy egyértelmű irány, ami a délután folyamán már várhatóan nem változik. A piaci előrejelzések egyébként azzal számolnak, hogy a Fed nem változtat 5,25 százalékos célkamatán.

Dobár Péter felhívta a figyelmet, hogy több vezető magyar papír árfolyama is fontos technikai szintekhez érkezett. Az OTP-t a 8 ezer forinthoz közeli árfolyamon kissé túladottnak tartja, így kérdéses, hogy a papír innen tovább tud-e erősödni. A Richter viszont lefelé törheti át a 38 800 forintos támaszszintet, főleg akkor, ha egy újabb dollárgyengülési periódus következne be.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik