Az elismerést a bank kiemelkedő nyereségességével, folyamatos növekedésével és az OTP terejszkedésével indokolták. Egyben kiemelik, hogy az OTP térségi társai közül a legnagyobb pénzügyi erővel bír.
Csányi Sándor elnök-vezérigazgató a lapnak úgy nyilatkozott: az OTP-csoport Európa egyik legnyereségesebb pénzügyi csoportja maradt, tartósan 30 százalék feletti átlagos sajáttőke-arányos megtérüléssel (ROE). A csoport tovább erősítette regionális pozícióját, köszönhetően az idei hat banki felvásárlásnak már több mint 11 millió ügyfélnek nyújt szolgáltatást.
Mint mondta, a külföldi leánycégek várhatóan a csoportszintű adózott eredmény 30 százalékát adják már jövőre az idei 14 százalék után. A jelenleg 8 milliárd eurós piaci tőkeértékű csoport a következő nyolc évben piaci tőkeértékét tekintve a legnagyobb bankok közé kerül Európában.
