Gazdaság

Elindult a Netrisk.hu kötelező biztosítás-2007 kalkulátor!

November 2-án hajnali 3 órakor elindult a Netrisk.hu Első Online Biztosítási Alkusz Kft. kötelező biztosítás-2007 kalkulátora.

Az indulást követően, pontban 8 óra 00-kor a Netrisk szervereit rosszindulatú DoS támadás érte, melynek egyetlen célja a Netrisk szervereinek lebénítása, a Netrisk szolgáltatásának elérhetetlenné tétele volt. A támadást délután 17 órakor sikerült elhárítani, és a szolgáltatás ettől az időponttól ismét zavartalanul elérhető.

A Netrisk.hu közleményében Haraszti Zsolt ügyvezető kiemelte, „mélyen elgondolkodtató, hogy kinek illetve kiknek állhat érdekében egy ilyen időpontra időzített támadás – a biztosítási piacon kialakult verseny és az egymásnak feszülő érdekek milyen eszközök bevetésére ragadtathatják el az egyes piaci szereplőket – mert azt mindannyian gondolhatjuk, hogy nem a kínai zokni árusok érdekeit sértheti a Netrisk.hu Online alkuszi tevékenysége”.

A Netrisk.hu Kft már 2001-óta segíti az autósokat a novemberi tarifadzsungelben való eligazodásban. Szolgáltatás iránti érdeklődés az elmúlt években dinamikusan növekedett:

2001. novemberében mindössze 237-en kötötték kötelezőjüket a Netrisken,
2002-ben már 1,800 szerződést regisztráltak,
2003-ban volt az első nagy kiugrás, amikor 16 ezren vették igénybe szolgáltatásukat,
2004. a „gumitarifák” éve volt, és az ezzel kapcsolatos botrányoknak köszönhetően, várakozásokat alulmúlóan „csak” 21 ezer szerződéskötés volt,
2005. rendkívül sikeres volt a cég életében, a 63 ezer kezdeményezett megrendelésből 60 ezer tényleges szerződéskötés született.

Netrisk.hu Kft. által megkötött szerződések száma az elmúlt négy évben:

2001. november 350
2002. november 1 800
2003. november 16 013
2004. november 21 000
2005. november 60 000


Elindult a Netrisk.hu kötelező biztosítás-2007 kalkulátor! 6

2005. novemberében az Online értékesítés teljes volumene elérte a 100 ezer darab szerződést, mely az alábbiak szerit oszlik meg:
Netrisk.hu Kft 60 ezer, (forrás:Netrisk.hu Kft)
Biztositas.hu Kft 30 ezer (forrás: Biztositas.hu Kft sajtóban tett nyilatkozata)
CLB Kft 5 ezer (forrás: CLB Kft sajtóban tett nyilatkozata)
TOVÁBBI értékesítők 5 ezer szerződés (becslés).


Elindult a Netrisk.hu kötelező biztosítás-2007 kalkulátor! 11

Novemberben az autótulajdonosok a következő kérdésekre keresik a választ:

Megéri-e váltani, és ha igen kinek?
Milyen különbségek vannak a díjak között?
Ki lesz 2007-re a nyerő biztosító?

Néhány díjszámítás eredményei alapján bátran kijelenthetjük, hogy a díjak közötti különbségek igen jelentősek, mindenkinek érdemes kiszámolnia személyre szabott biztosítási díját. Erre a legegyszerűbb megoldást az Internet kínálja.

A bonyolult biztosítói díjszabások között eligazodni komoly kihívást jelent, a hagyományos „utánajárós” módszerrel már-már lehetetlen. A Netrisk.hu Első Online Biztosítási Alkusz Kft. hat éve teszi lehetővé az összes biztosító ajánlatának egyszerű megismerését és a szerződés online megkötését. A Netrisk.hu szolgáltatása díjmentes és mivel a biztosítóváltás teljes folyamatát online intézhetjük, ezért kényelmes megoldást jelent.

2004-ben 18-20 ezer forintos átlag megtakarítás mellett 230-250 ezer autós cserélte le biztosítóját. 2005-ben a biztosítót váltók száma már 350-400 ezret tett ki, ami nem csoda, hisz az átlagos megtakarítás 28 ezer forintra emelkedett. Tavaly novemberben, már a váltók 25%-ka online intézte szerződéskötését, a mintegy 100 ezer kötésből a piacvezető Netrisk.hu szolgáltatását 63 ezren választották.

Mi a tegyünk, ha novemberben biztosítót szeretnénk váltani?

Első lépésként tájékozódjunk, hogy a 10 biztosító részvénytársaság és a 3 egyesület, milyen díjakat kínál számunkra 2007-re. A tájékozódást az online kalkulátor (www.netrisk.hu) segítségével könnyen és gyorsan megtehetjük

Miért a Netrisk.hu-nál?

mert a Netrisk.hu csapata már 6. éve bizonyítja ügyfelei iránti elkötelezettségét,
mert a Netrisk.hu árgaranciát vállal, így biztos megtalálja a legjobb díjat,
mert teljes körű és díjmentes ügyintézést biztosít,
mert most megnyerheti az új Opel Corsa-t vagy a további 1118 db értékes ajándék valamelyikét.

Referenciánk: a több mint 150 ezer, megelégedett Ügyfelünk!

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik