A hírre megugrott, és rekordot ért el a BAA részvénye. A spanyol vállalat konzorciuma eddig részvényenként 8,10 fontos – a BAA-t 8,75 milliárd fontra értékelő – ellenséges ajánlatot tartott érvényben, amelyet azonban a piac és londoni elemzők is meglepően alacsonynak tartottak. Független vélemények szerint a BAA-részvényeseket 9 font felett, de inkább 10 font környékén kezdené érdekelni bármilyen átvételi próbálkozás.
A Ferrovial most e várakozási sáv aljára, részvényenként 9,00 fontra – a BAA teljes részvénytőkéjére vetítve 9,732 milliárd fontra – emelte az ajánlatot, amelyet az eddigi ellenséges – vagyis a részvényeseknek tett – átvételi felhívás helyett ismét a cégvezetésnek tett meg.
Az új ajánlat – az előzővel ellentétben – már alaposan felette van a BAA részvényárfolyamának, jóllehet az kedden – éppen a feljavított ajánlatra – igen meredeken, 7,07 százalékkal, 58,00 pennyvel 8,785 fontos rekordra emelkedett a Londoni Értéktőzsdén (LSE).
Az LSE-n közzétett keddi Ferrovial-nyilatkozat szerint azonban a BAA vezetése ezt az ajánlatot is azonnal elvetette, pedig az új ár 41 százalékos prémiumot tartalmaz ahhoz a 6,37 fonthoz képest, amelyen a BAA-részvény az átvételi ajánlatról szóló első hírek – 2006. február 6. – előtti harminc kereskedési napon átlagosan zárt, és 46 százalékkal többet ér a február 6-a előtti tizenkét hónap átlagosan 6,15 fontos BAA-zárójához képest.
