Gazdaság

Újabb amerikai kamatemelés jöhet

A várakozások szerint a Fed keddi kamatdöntő ülésén 25 bázisponttal 4,5 százalékra emeli az irányadó kamat szintjét. A január 31-ei üléssel egyben véget a Greenspan-éra, ezen a napon elnököl utoljára a legendás Fed-elnök.

A Wall Street vezető befektetési bankjainak a szakértői arra számítanak, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed keddi kamatalakító ülésén újabb negyed százalékponttal emeli az irányadó kamatot.

A várakozások szerint márciusban ismét sor kerül egy újabb kamatnövelésre, ami valószínűleg az utolsó lesz a 2004 júniusa óta tartó kamatemelési sorozatban.

Negyed százalékpontos szigorítás

A Dow Jones Newswires/CNBC által megkérdezett mind a 22 elemző arra számít, hogy kedden a Fed 25 bázisponttal 4,50 százalékra növeli a kamatot.

A Fed kamatalakító Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC) kedden, magyar idő szerint 20.15-kor ismerteti döntését. A FOMC ülésén utoljára elnököl Alan Greenspan Fed elnök, akinek ezzel lejár a mandátuma.

A márciusi lehet az utolsó

A megkérdezett szakértők többsége úgy véli, hogy a Fed március 28-i ülésén további negyed százalékponttal 4,75 százalékra emeli a kamatot és ezzel egy időre felhagy a további szigorítással.

Ezen az ülésen először elnököl majd Greenspan utóda, Ben Bernanke. Bernanke kinevezésének a jóváhagyásáról kedden dönt a szenátus.


Ajánlott videó

Olvasói sztorik