A törvény hatálybalépését a stratégiai földgáztároló 2012 helyett 2010-re történő megvalósítása érdekében hoznák előrébb, így a tároló építésére is hamarabb lehet kiírni a pályázatot – mondta Zarándy Tamás, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) osztályvezetője.
Deák András fideszes képviselő nehezményezte, hogy a hatálybalépésről szóló javaslatot csak a bizottsági ülés napján kapták meg, ezért a kérdés elnapolását javasolta, a bizottság azonban elfogadta a napirendet. Szintén elfogadta a bizottság, hogy a biztonsági készlet rendelkezésre állását szakaszosan határozzák meg: a biztonsági készlet 2006. október 1. és 2007. szeptember 30. között 150 millió köbméter, míg 2007. október 1. és 2009. december 31. között 300 millió köbméter lesz. A biztonsági készletek felhasználása esetén a földgáz árát és az áralkalmazási feltételeket a miniszter állapítja meg.
A tároló helyéről még nincs terv – mondta Zarándy arra a kérdésre válaszolva, hogy a biztonsági tároló helye E.ON- vagy Gazprom-tulajdon lesz-e.
