Havas Henrik az utóbbi években több súlyos betegségen is átesett. Korábban vastagbélrákot diagnosztizáltak nála, majd átesett egy szívbillentyűműtéten, tavaly pedig elárulta, hogy prosztatarákkal küzd. Utóbbi betegsége miatt korábban 28 sugárkezelésen esett át. Arról, hogy van most, a Blikknek beszélt a 77 éves tévés.
Most jól vagyok. A szívem miatt kétévente kell járnom kontrollra, a prosztatarák miatt pedig még mindig kapok kezeléseket. Havonta egy hormonkezelés van, ilyenkor egy szurit adnak a hasba, pokoli, és ebből még van 11 hónap hátra, de fegyelmezett vagyok! Amikor nagy volt a baj, akkor a PSA-szintem 11-es volt, a legutóbbi mérésen pedig 0,03, szóval minden a legnagyobb rendben
– árulta el az újságíró, aki arról is beszélt, hogyan viszonyul az életkorához.
„Olyan 30 körül lehettem, amikor elkezdtem magamhoz, az életkoromhoz viszonyítva nézni a többi embert. Ha valaki például az én koromban vagy nálam idősebbként még játszott a válogatottban, akkor megnyugtatott a tudat, hogy nem vagyok idős. Viszont ha nálam fiatalabbak halnak meg, az máig lesújt. Ezen mostanában sokat gondolkozom, mert a 77 év nem érdekel, nem hat meg, viszont tudom, hogy ez a szám azt jelenti, közeledik a 80. Abban a korban pedig már illik meghalni. Az egy komoly határkő lesz, és emiatt van bennem félelem. A mostani életkorom még csak egy figyelmeztető, így nézem magamon, látom-e a romlás jeleit. Szellemileg nincs, fizikailag meg… hát, már nem vagyok ugyanarra képes, mint régen” – mondta Havas Henrik.

