Tóthné Perei Márta életét egy tizenkét évvel ezelőtti telefonhívás változtatta meg. Nem volt kérdés számára, hogy magukhoz veszik testvére hirtelen, tragikus körülmények között árván maradt öt gyermekét. Könyvelői állását feladva nevelőszülőként vállalta az akkor nyolc éves ikrek Mirjam és Rebeka, a hatéves Debora, a négyéves Péter és a legkisebb, kétéves Jokébed nevelését. Bár a gyerekek testileg és lelkileg is sok viszontagságon mentek keresztül, Márta és lelkész férje mindig annak szellemében segítettek feldolgozni nekik a történteket, hogy szeretettel emlékezhessenek szüleikre. A gyerekek „Maminak” köszönhetően boldog családot tudhatnak magukénak, soha semmiben nem szenvedtek hiányt, csupán a be nem fejezett kerítés és a soha ki nem ásott kerti medence helye mutatja, hogy Márta életében tizenkét éve az a legfontosabb, hogy az öt testvérnek minden tőle telhetőt megadhasson. Bár saját gyereke nem született, úgy érzi, ennél több szeretetet másnak sem tudna adni. A legnagyobb lány, Mirjam volt az ötletgazda, hogy Mamit jelöljék a díjra, úgy gondolják, így tudnák méltó módon kifejezni azt a hálát, amit nevelőanyjuk iránt éreznek.
- 20:41 Trump adja majd át a trófeát a világbajnokság győztesének
- 19:57 A Fidesz szerint a modernkori ÁVH megvalósulása az, hogy Bús Balázsékat őrizetbe vették az NKA-botrány miatt
- 19:49 Több mint 20 kilót fogyott szülése óta VV Seherezádé
- 18:57 „The V4 is back!” – Magyar Péter a V4 országok vezetőivel tart sajtótájékoztatót
- 18:46 Ronaldo megérkezett a vébére: rekordokat döntve szállította a győzelmet
- 18:29 Magyar Péternek és a Tisza Pártnak üzent Ráthonyi-Palácsik Tímea
- 18:28 Rékassy Balázs: A Covid alatt engem is megfenyegettek, mert nyilatkoztam
- 18:27 Eltávolították Orbán volt nemzetközi sajtósát a Nimród Vadászújság éléről, amin ő felhúzta magát
- 18:10 Török Gábor a Tisztítótűzről: Ez az, amit a korábbi kormányok nem léptek meg
- 18:03 Történelmi eutanázia Hollandiában: először részesülhetett benne halálos beteg gyerek
- 17:45 NKA-botrány: őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst
- 17:39 Több millió eurónyi szolidaritási támogatást szavazott meg az EU Romániának, a kormányon múlik, hogy ebből mennyi jut el Parajdra
- 17:39 Kórházba került, hétórás infúziós kezelést kapott a magyar úszó
- 17:01 Kovács Gergely több hónapnyi nyilvános csatázás után megszabadulna a momentumos alpolgármesterétől
- 16:46 Tragikus hirtelenséggel meghalt a 32 éves, Európa-bajnoki ezüstérmes magyar birkózó
- 07:01 Lemond és távozik egy fideszes politikus
- 08:31 Emberi testrészeket gyűjtött egy budapesti beteghordozó, aki állítása szerint kannibalizmushoz is folyamodott
- 12:46 Emma Watson hosszú idő után lépett újra nyilvánosság elé, Vilmos herceg is vele volt
- 14:41 Nemcsak Sulyok Tamástól, de Novák Katalintól és Schmitt Páltól is elveheti illetményeit a kormány
- 16:06 Az újdörögdi kézigránát-balesetben a kezeit elvesztő nő nem törődik bele a nyomozás megszüntetésébe
- 09:47 Hadházy: Véglegessé vált, hogy az új kormány nem számít a munkámra
- 10:43 Orbán családjáig is elérhet a Tisza elszámoltatása – mondta a 24.hu-nak a San Diego-i egyetem korrupciókutatója
- 13:37 „Mindent szabály szerint csináltam” – így védekezett a kisboltos, akinek az üzletében halálos balesetet okozott a leszakadt galéria
- 11:06 A hőség elől vízbe menekülők tucatjai fulladtak meg Franciaországban
- 14:57 Egy 58 éves mogyoródi férfi dobta a Dunába az Erzsébet hídra kihelyezett szivárványos zászlókat
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
