Czink párosban is búcsúzott

Czink Melinda párosban is kiesett, így kedden befejezte szereplését a francia nyílt teniszbajnokságon.

A magyar játékos – oldalán a spanyol Arantxa Parra Santonjával – a Vera Zvonarjova, Viktoria Azarenka orosz, fehérorosz duóval találkozott az első fordulóban, s a felek csak néhány percig voltak “partiban” a 10-es pálya harmadik mérkőzésén.

Az ellenfél 2:1-es vezetésénél ugyanis Czink elvesztette adogatását, majd nemsokára partnere is hasonlóan járt, és mivel a túloldalon egyik fél sem ingott meg, 6:1 lett a 24 perces nyitószett vége. Az egyesben hétfőn a német Julia Görgesszel szemben 6:2, 6:3-ra alulmaradó magyar a folytatásban is elbukta a szerváját, igaz, rögtön utána Azarenka is, így 1:1-re módosult az állás.

A kettősök 2:2-ig haladtak fej fej mellett, ezt követően viszont a rivális harmadszor, majd negyedszer is brékelte Czinket, így alig 57 perc elteltével “game, set and match”-et hirdethetett a játékvezető.

Magyar részről már csak Szávay Ágnes van versenyben a Roland Garroson, aki várhatóan szerdán csap össze a második fordulóban az orosz Nagyja Petrovával.

Roland Garros
– női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Zvonarjova, Azarenka (orosz, fehérorosz)-Czink, Parra Santonja (magyar, spanyol) 6:1, 6:3