Magyarország-Costa Rica 1-1, 11-esekkel: 2-0

Nem született gól az összességében csalódást okozó első félidőben. A fordulás után nyomasztó fölénybe került a magyar csapat, de Costa Rica szerzett gólt. A hajrában ismét sikerült egyenlíteni, a tizenegyespárbajban pedig Gulácsi ismét szenzációs volt.

U20-as vb, Egyiptom, 3. helyért:
Magyarország-Costa Rica 1-1 (0-0, 1-1) – büntetőkkel 2-0
Kairó, Nemzetközi Stadion, v.: Nisimura (japán)
Gól: Koman (90. tizenegyesből), illetve Urena (82.)
Kiállítva: Mena (89.)
Magyarország: Gulácsi – Szekeres, Debreceni (Balajti 83.), Szabó, Zámbó – Gosztonyi, Korcsmár, Simon Á. (Varga 46.), Koman – Futács (Németh 19.), Simon A.
Costa Rica: Alvarado – Gamboa, Mena, Oviedo, Smith – Estrada, Guzmán (Luna 77.), Madrigal (Guevara 58.), Varela (Hernandez 63.) – Martínez, Urena

Hernandez sem tudott gólt lőni a magyar kapusnak! Bronzérmes a válogatott. Gulácsi fantasztikus volt.

Varga erőből bevágta, így kell ezt. (2-0)

Luna sem tudott túljárni Gulácsi eszén. (1-0)

Koman lövése a kapufáról kipattant. (1-0)

Gamboa “panenkásan” alányúlt, de a jó irányba vetődő Gulácsi kiütötte. (1-0)

Németh megint hibázott, akárcsak a csehek ellen. Újra lőheti, mert a kapus elmozdult a vonalról. A második bement. (1-0)

Estrada a kapufára bombázta (0-0)

Gosztonyi, Németh, Varga, Balajti és Koman a kezdőkörben. Feltehetően ők lőnek tizenegyest. Costa Rica kezdi a büntetőpárbajt.

94. perc: Vége a meccsnek. Következnek a tizenegyesek.

93. perc: Hernandez állította meg Gosztonyit, sárga.

92. perc: Már megint mit küzdenek a fiúk. Varga adott középre, kis híján a győztes gól. Pillanatokkal később Koman lövése ment éppen csak mellé.

Magyarország-Costa Rica 1-1, 11-esekkel: 2-0 1

91. perc:
Három perc lesz a ráadás.

90. perc: Koman bevágta! (1-1)

89. perc: Némethet rántották le – tizenegyes. Mena megkapta második sárgáját.

88. perc: El van átkozva Simon: ezúttal fejjel hagyott ki egy óriási ziccert.

87. perc: A középre ívelt szabadrúgást Urena centikkel fejelte mellé.

86. perc: Szekeres szabálytalankodott a tizenhatos határán – sárgát kapott.

Természetesen kitámad az Egervári-csapat, a rivális pedig veszélyesen kontrázik.

84. perc: Hernandez szabadrúgását könnyedén fogta Gulácsi.

83. perc: Védő helyén támadó: Debreceni le, Balajti be.

82. perc: Nem lehet igaz…Urena húzott el a magyar védelem előtt, majd a tizenhatos vonaláról kilőtte a jobb alsó sarkot. (0-1)

80. perc: A szöglet után Simon lövésénél már verve volt a kapus, de a kapufáról kipattant a labda.

79. perc: Alvarado mindent fog: ezúttal Gosztonyi lövését tolta ki.

77. perc: A vébéújonc Luna érkezett Guzman helyére.

Costa Rica teljesen elkészült az erejével. Jó lenne még a rendes játékidőben eldönteni a meccset, mivel a szabályok értelmében nincsen hosszabbítás, a büntetőpárbajban pedig bármi megtörténhet.

74. perc: És megint Németh. A hosszan előreívelt labdát kapásból ellőtte az AEK Athén támadója, de rosszul találta el.

71. perc: Mi maradt ki! Gyönyörű magyar támadás végén Koman adott a második hullámban érkező Némethnek, aki sajnos középre lőtte a labdát. A kipattanót Korcsmár vágta rá, centikkel ment mellé.

68. perc: A Korcsmár buktatásáért megítélt szabadrúgást Koman tekerte középre, Szabó a védők szorításában már nem tudta irányítani a fejesét, amely így is kis híján beakadt.

A közép-amerikaiak beálltak védekezni, a magyarok sokkal jobbak a fordulás óta.

63. perc: Másodszor cserélt a Costa Rica-i kapitány: Hernandez a pályán.

61. perc: Magyar helyzet, de a japán bíró sípszava közbeszólt. A lassításból nem derült ki, hogy mit látott Nisimura.

58. perc: Első csere a közép-amerikaiaknál: Madrigal helyén Guevara.

Akárcsak az első félidőben, ismét lendületesen kezdett az Egervári-csapat. Rövid ápolás, a magyar kapitány Komannak magyaráz.

54. perc: A csereként érkezett Varga vette célba a jobb alsó sarkot, Alvarado óriási bravúrral védett.

54. perc: Gosztonyi beadásszerű lövését ujjheggyel kiütötte Alvarado.

53. perc: Guzman éles szögből leadott lövésére leért Gulácsi.

52. perc: Szabó is besárgult.

49. perc: Óriási Simon-bomba jó 25 méterről. A labda kipattant a kapusról, de Németh nem indult meg, így Alvarado összeszedte másodjára.

48. perc: Estrada lövése nem sokkal ment fölé.

47. perc: Németh kavart a jobb szélen, a védők egyesített erővel szögletre mentettek.

46. perc: Simon Ádámot Varga Roland váltotta a szünetben.

Lendületes kezdés után visszaesett a tempó, a mieink nagyon fáradtnak tűnnek. Koman egyelőre sok hibával játszik, szerencsére a Costa Rica-iak nem tudnak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel.

45+1. perc: Rövid szusszanás, hamarosan folytatás.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás. Koman lövését blokkolták a védők.

44. perc: Martinez ügyes csel után adott középre, Gulácsi jól vetődött ki.

43. perc: Gosztonyi fülelt le egy átadást. Meleg helyzet volt, ketten is érkeztek üresen a labdára.

37. perc: Estrada centerezésére senki nem érkezett. A labdabirtoklás nyomasztó Costa Rica-i fölényt mutat: 35-65 százalék.

36. perc: Guzman szlalomozott a védők között, szerencsére elönzözte a helyzetet, majd Gulácsinak kellett figyelnie egy megpattanó beívelésnél.

34. perc: Korcsmár lövése megpattant egy védőn. A szögletből nem alakult ki veszély Alvarado kapuja előtt.

33. perc: Mena kapta kezezésért a meccs első sárgáját.

Nincsenek helyzetek, alacsony a színvonal. Mindkét csapatnál nyomokat hagyott a hosszú menetelés, a hatalmas hőség sem könnyíti meg a játékosok dolgát.

27. perc: Gozstonyi hatalmas beadását Simon András csúsztatta meg, Németh elől sajnos elhalászta Alvarado.

Ezek most az ellenfél percei, csak pillanatokra van nálunk a labda.

24. perc: Két Costa Rica-i szöglet után Koman iramodott meg, de nagy igyekezetében elhagyta a labdát.

22. perc: Németh cselezett a tizenhatoson belül, a harmadik védő szerelte.

Letámad a magyar válogatott, könnyen zavarba hozható a Costa Rica-i védelem.

20. perc: Megint Simon veszélyeztetett, de a magyar támadó lesen volt.

19. perc: Kiegészült a válogatott, Németh Krisztián a pályán.

Blatter köszöntötte a kezdés előtt a csapatokat (MTI/AP)

17. perc: Simon tette vissza a labdát az érkező Komannak, aki 10 méterről a kapusnak gurított.

Tíz emberrel a magyar csapat, feltehetően a szintén nem teljesen egészséges Németh váltja Futácsot.

14. perc: Madrigal tört be a tizenhatoson belülre, szerencsére Szekeres az utolsó pillanatban felszabadított. Futács úgy tűnik nem tudja folytatni.

12. perc: Futács kapott nagyot hátulról, miután már elpasszolta a labdát. Reméljük nincs nagyobb baj.

Már most látszik, hogy a Costa Rica-iak jobboldala a veszélyesebb, Estradára és Gamboára nagyon oda kell figyelni.

9. perc: Estrada szabadrúgás, Gulácsinak lépnie sem kellett, hogy fogja a labdát.

8. perc: Gosztonyi kapu elé ívelt labdájára Alvarado ért ki a leghamarabb.

6. perc: A másik kapunál Estrada próbálkozott távolról, Gulácsinak nem kellett közbeavatkoznia.

5. perc: Futács lőtt 20 méterről, jócskán mellément.

36 fok van Kairóban, még melegebb, mint a Ghána elleni elődöntőben.

2. perc: Az első magyar támadás, és majdnem gól. Simon András fordult le a tizenhatoson belül emberéről, Alvarado lábbal védte a lövést.

2. perc: Gamboa túl hosszan szöktette magát, kiment a labda.

1. perc: A közép-amerikaiak kezdték a meccset.

Himnuszok, fényképezkedés – most már tényleg csak pillanatok kérdése. Egervári felszabadultnak tűnik, a rivális kapitányán látszik a feszültség.

Pályán a csapatok. Rövidesen kezdődik a bronzmérkőzés. A FIFA-elnök, Sepp Blatter köszönti a játékosokat. Ott sündörög mellette a Costa Rica-i szövetség első embere, és Kisteleki István is.

A versenykiírás értelmében a bronzmérkőzésen döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnal tizenegyesek következnek.

Németh Krisztián betegsége után még nincs tökéletes erőállapotban, ezért csak a kispadon kap helyet a hasonló cipőben járó Simon Ádámmal együtt. A Ghána elleni, keddi elődöntőben nagyot hibázott Présinger Ádám helyett Zámbó Bence játszik majd balhátvédet. A csapatba visszatér az eltiltását letöltő Koman Vladimir és Szekeres Adrián is.

Costa Rica egyiptomi szerepléséről itt, a magyar csapat bravúros meneteléséről pedig itt olvashat.