Magyarország-Csehország 2-2

Nem bírt egymással a magyar és a cseh U20-as válogatott a világbajnokság nyolcaddöntőjének rendes játékidejében, és a hosszabbításban sem. A büntetőpárbajban Gulácsi szenzációsan védett, és a nyolc közé juttatta a csapatot.

U20-as világbajnokság, nyolcaddöntő:
Magyarország-Csehország 2-2 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0) – büntetőkkel 4-3
Vezeti: Subkhiddin Mohd Salleh (malajziai)
Gól: Kiss (15.), Koman (98.) illetve Vošahlík (26.), Rabusic (92.)
Magyarország:
Gulácsi – Dudás (Balajti 96.), Szekeres, Szabó, Présinger – Gosztonyi, Kiss, Simon Á. (Zámbó 60.), Koman Vladimir – Németh, Futács (Simon A. 60.)
Csehország: Vaclík – Celustka, Hosek, Lecjaks, Mazuch – Fabián (Zeman 85.), Marecek, Morávek, Vácha (Reznik 100.) – Chramosta (Rabusic 67.), Vošahlík

Balajti belőtte! Magyarország bejutott a legjobb nyolcba a világbajnokságon. (4-3)

Reznik lövését is fogta Gulácsi. Újabb meccslabda. (3-3)

Magyar meccslabda. Németh Krisztián nagyon gyengén, középre lőtte a labdát. Kár volt érte. (3-3

Az utolsó rugók jönnek az első ötből. Gulácsi kivédte! (3-3)

Gosztonyi sem ideges típus. (3-3)

Vošahlík alányúlt a labdának, Gulácsi megint balra repült. (2-3)

Megtorpant Szabó, aztán jobbra lőtte, Vaclík megfogta. Újra egyenlő. (2-2)

Celustka felfelé célzott, Gulácsi a rossz irányba repült. (2-2)

Koman nagyon kilőtte a bal sarkot. A kapus jó irányba vetődött, de a lövés védhetetlen volt. (2-1)

Rabusic nem hibázott. (1-1)

Présinger magabiztosan bevágta a jobb sarokba. (1-0)

Marecek lövését fogta Gulácsi. (0-0)

A csehek kezdik a büntetőpárbajt.

121. perc: Vége, következnek a tizenegyesek.

120. perc: Az ápolással lassan le is telik a hosszabbítás.

119. perc: A labdára kimozduló Gulácsit csúnyán eltalálta Vošahlík egy szöglet után. Sárgát kapott, a kapus tudja folytatni.

117. perc: Simont könyöklésért figyelmeztette a bíró.

114. perc: Újabb cseh csúsztatás, a teljes magyar védelem Gulácsival együtt szemmel követte a labdát. Szerencsére a hosszú sarkon centikkel mellément.

112. perc: Mazuch kis híján kilőtte a jobb felsőt, miközben menteni akart Simon elől.

111. perc: Moravek lőtt az égbe egy szöglet után kivágódó labdát.

Magyarország-Csehország 2-2 1

108. perc: Balajti kapott sárgát labdaelrúgásért.

107. perc: Óriási szerencsénk volt. Reznik maradt üresen egy beívelés után, de rosszul találta el a labdát, és elgurított a kapu előtt.

106. perc: Az utolsó negyed óra.

105. perc: Nincs újabb gól. Rövid frissítő szünet.

100. perc: A cseh kapitány is kihasználta utolsó cserelehetőségét: Vachát Reznik váltotta.

98. perc: Németh harcolt ki egy szabadrúgást, amit Koman Vladimir a kapu jobb sarkába csavart. Közben a cseh trénert felzavarták a tribünre. (2-2)

96. perc: Beáldozott egy védőt a kapitány: Dudás helyére egy csatár, Balajti Ádám érkezett.

94. perc: Mazuch kapott sárgát.

92. perc: Vezetnek a csehek! Vošahlík lefejelt labdáját a becserélt Rabusic vágta a kapuba. Gulácsi esélytelen volt. (1-2)

91. perc: A csehek kezdték a ráadást.

Rövid szusszanásnyi idő után folytatódhat a játék.

90+3. perc: Következhet a hosszabbítás.

90+2. perc: Cseh helyzet. Vošahlík lövése Szabó fejéről pattant ki.

90. perc: Vachát kell ápolni. Vége a rendes játékidőnek, három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Marecek a tizenhatos sarkáról lőtt fölé.

85. perc: Zeman érkezett a gólpasszos Fabian helyére.

82. perc: Mazuch fejelt el Gulácsi kapuja előtt.

80. perc: Gosztonyi kapott remek labdát a bal szélen, elgurított a kapu előtt, a hosszún érkező Koman éppen csak lemaradt.

75. perc: Présinger is besárgult, ki kell hagynia a következő meccset, ha továbbjut a csapat.

72. perc: Németh cselezett a tizenhatoson belül, visszalőtte a labdát a bal sarok felé, néhány centivel tévedett.

Mindkét csapat támadgat, de elsősorban a védekezésen van a hangsúly, a csatárokat senki nem kíséri. A magyarok egy fokkal veszélyesebbek.

67. perc: A csehek is cseréltek, Chramosta helyett Rabusic a pályán.

62. perc: A cseh kapu előtt adogat a magyar csapat, sajnos nem sikerült befejezni a támadást.

60. perc: Kettős csere a magyar csapatban: Simon Ádám és Futács Márkó le, Zámbó Bence és Simon András be.

58. perc: Fabian cselezte le védőjét, betört a jobb szélről a tizenhatosra, de rosszul találta el a labdát.

Jót tett a magyar csapat játékának a szünet, kiegyenlítődött a mérkőzés.

56. perc: Fabian beadott labdáját csúsztatta meg a cseh gólszerző. Gulácsi esélye sem lett volna, szerencsére mellé.

54. perc: Futács fejelt kapura a védők szorításában, méterekkel fölément.

52. perc: Gulácsi húzott le könnyedén egy cseh szabadrúgást, majd Fabian lövését ütötte szögletre.

48. perc: Simon tüzelt 20 méterről, szabálytalankodtak vele, a szabadrúgást Németh lőtte a sorfalba. A lecsorgó labdával Gosztonyi emelte át a kapust, a cseh védők a gólvonalról mentettek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Remekül kezdődött a magyar válogatott csehek elleni nyolcaddöntője, de Kiss hatalmas bombagóljára hamar érkezett a válasz. Az egyenlítő fejes óta sajnos a csehek irányítanak, de elérhető közelségben van egy esetleges bravúr.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

Ezek megint a csehek percei, sokkal többet van náluk a labda. A középpályán adogatnak, szerencsére nem veszélyesek.

39. perc: Magyar szabadrúgás 35 méterről. Gosztonyi nagyon eltalálta, centikkel ment mellé.

38. perc: Sikerült végre megtartani a labdát, egy-két jó passz, és kapu közelébe kerül a magyar válogatott.

34. perc: Dudás az utolsó pillanatban mentett Chramosta elől.

31. perc: Marecek eresztett meg egy sistergős lövést, fél méterrel zúgott el a kapu felett.

A bekapott gól óta csak nyomozza a labdát az Egervári csapat. Teljesen beszorultak a mieink, csak pillanatokra van náluk a labda.

27. perc: Simon kapta a meccs első sárgáját.

27. perc: Újabb cseh kísérlet, Gulácsi magabiztosan fogta a lövést.

26. perc: Kár volt elkiabálni. Fabian ívelt középre, Szabó lemaradt emberéről, Vošahlík a hálóba csúsztatott. (1-1)

A csehek egyelőre nem látszanak különösebben veszélyesnek, Egervári Sándor csapatát viszont a gól megnyugtatta. Jó lenne még egyet lőni a félidőben, mert biztosan jobbak lesznek a csehek a szünet után.

21. perc: Gulácsi ejtett ki egy cseh beívelést, majd nagy nehezen összeszedte a labdát.

20. perc: Gyönyörű magyar háromszögelés a cseh kapu előtt, megjött a mieink önbizalma. Az utolsó passzról sajnos lemaradt Németh.

18. perc: Bántóan egyedül maradt Mazuch a magyar tizenhatoson belül, szerencsére a lecsorgó labdát rosszul találta el a védő.

15. perc: Hatalmas luftot rúgott a cseh csatár a magyar tizenhatosnál, az ellentámadásból Kiss Máté jó 30 méterről irtózatosan nagy gólt lőtt a jobb felső pipába. (1-0)

10. perc: Kapufa! Koman harcolt ki egy szabadrúgást, amit Présinger csavart el a sorfal mellett, de a labda jobb kapufáról kipattant.

8. perc: Koman tört be a tizenhatoson belülre, de nem tudta eldönteni, hogy lőjön vagy passzoljon – tisztáztak a védők.

Biztonságra törekszik a két csapat. Kapkodó a játék, mindkét oldalon rengeteg a hiba.

5. perc: Németh maradt le centikkel egy pazar Dudás átadásról, Vaclik felvette a labdát.

3. perc: Remek Gosztonyi beívelés az ötösre, középen a védők rosszul szabadítottak fel, Futácsi gyengécske lövését fogta a cseh kapus.

1. perc: A fehér mezes csehek kezdték a meccset. A magyarok pirosban.

Nézze meg a magyarok és a csehek eddigi meccseinek gólösszefoglalóját!

Eddigi eredmények a nyolcaddöntőben:
Ghána – Dél-afrikai Köztársaság 2-1 hosszabbítás után
Koreai Köztársaság-Paraguay 3-0
Olaszország-Spanyolország 3-1
Costa Rica-Egyiptom 2-0

Érkeznek a csapatok. Nagyon elszántnak tűninek Koman Vladimirék.

Egervári Sándor nem számíthat két meghatározó labdarúgójára, Debreceni Andrásra és Korcsmár Zsoltra, így némileg átalakított tizenegy vág neki az összecsapásnak.

“A kényszer hatására alakult át a védelem és a középpálya összetétele, de Dudás Ádám számára nem lesz ismeretlen a jobbhátvéd szerepe – mondta el az mlsz.hu-nak nyilatkozva Egervári Sándor. – Győri edzősködésem idején játszott már ezen a poszton, és tudom, hogy ebben a szerepkörben is képes jó teljesítményre.”