Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 10. 03. 22:49

Az orosz Marija Sarapova nyerte a tokiói női tenisztornát, miután ellenfele, a hetedik kiemelt szerb Jelena Jankovics az első szett végén feladta a döntőt.

Forma-1

Japán Nagydíj
3. szabadedzés:
1. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1:31.709 – 24 kör
2. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) +0.061 – 26
3. Nico Rosberg (német, Williams) +0.634 – 28
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) +0.705 19
5. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +0.735 – 26
6. Adrian Sutil (német, Force India) +0.758 – 25
7. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) +0.779 – 24
8. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) +0.836 – 22
9. Jenson Button (brit, Brawn) +0.959 – 25
10. Jaime Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) +0.979 – 20
11. Romain Grosjean (francia, Renault) +1.008 – 25
12. Nick Heidfeld (német, BMW ) +1.027 – 21
13. Fernando Alonso (spanyol, Renault) +1.033 – 21
14. Timo Glock (német, Toyota) +1.040 – 26
15. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) +1.043 – 23
16. Lewis Hamilton (brit, McLaren) +1.080 – 19
17. Robert Kubica (lengyel, BMW) +1.139 – 20
18. Giancarlo Fisichella (olasz, Ferrari) +1.169 – 26
19. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) +1.221 – 15
20. Vitantonio Liuzzi (olasz, Force India) +1.458 – 18

Időmérő:
1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:32.160
2. Jarno Trulli (olasz, Toyota) +0.060
3. Lewis Hamilton (brit, McLaren) +0.235
4. Adrian Sutil (német, Force India) +0.306
5. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) +0.500
6. Nick Heidfeld (német, BMW) +0.785
7. Jenson Button (brit, Brawn) +0.802
8. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +0.819
9. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) idő nélkül
10. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) idő nélkül

A második szakasz kiesői:
11. Nico Rosberg (német, Williams) 1:31.482
12. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:31.638
13. Robert Kubica (lengyel, BMW) 1:32.341
14. Jaime Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) idő nélkül
15. Timo Glock (német, Toyota) idő nélkül

Az első szakasz kiesői:
16. Giancarlo Fisichella (olasz, Ferrari) 1:31.704
17. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 1:31.718
18. Romain Grosjean (francia, Renault) 1:32.073
19. Vitantonio Liuzzi (olasz, Force India) 1:32.087
20. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) idő nélkül

A rajtsorrendet utóbb módosították

Jégkorong

NHL:
Pittsburgh Penguins-New York Rangers 3-2
Carolina Hurricanes-Philadelphia Flyers 0-2
Chicago Blackhawks-Florida Panthers 3-4, szétlövéssel
Detroit Red Wings-St. Louis Blues 3-4

Kézilabda

Női BL, a 16 közé jutásért:
3. csoport (Ungvár), 2. forduló:
FTC-RightPhone – Brühl (svájci) 34-21

Férfi BL, A csoport, 1. forduló:
Pick Szeged-Csehovszki Medvegyi (orosz) 32-32

Női EHF-kupa, a 32 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Alcoa-Fehérvár – Izmir (török) 29-26
BNTU Minszk (fehérorosz) – Mondi-Békéscsaba 20-31

Férfi NB I:
Mezőkövesd – DKSE-Hotel Lycium 28-25

Kosárlabda

Férfi NB I:
Szolnoki Olaj-Soproni KC 82-72
Albacomp-BC Körmend 91-86
Atomerőmű SE-Salgótarjáni KSE 99-56
Pécsi VSK-PANNONPOWER – Debreceni Egyetem KE 84-81

Női NB I:
ZTE NKK-Ceglédi EKK 104-52
MKB-Euroleasing Sopron – Vasas-Csata 98-40
EAT Lami Véd Győr – Atomerőmű KSC 90-62

Labdarúgás

U20-as vb, F csoport:
Magyarország-Arab Emírségek 2-0
Dél-Afrika – Honduras 2-0

Soproni Liga:
Pápa-Haladás 1-3
Videoton-Kaposvár 2-0
Újpest-Ferencváros 2-1
Győr-Paks 3-1
Diósgyőr-ZTE 1-1

Bundesliga:
Bayern München-Köln 0-0
Hannover-Freiburg 5-2
Leverkusen-Nürnberg 4-0
Mainz-Hoffenheim 2-1
Bochum-VfL Wolfsburg 1-1

Premier League:
Manchester United-Sunderland 2-2
Wolverhampton-Portsmouth 0-1
Hull City-Wigan 2-1
Bolton-Tottenham 2-2
Burnley-Birmingham City 2-1

Serie A:
Bari-Catania 0-0
Inter-Udinese 2-1

Primera Dividsión:
Tenerife-Deportivo La Coruna 0-1
Barcelona-Almeria 1-0

Ligue 1:
Sochaux-Le Mans 1-0
Grenoble-Montpellier 2-3
Nice-Valenciennes 3-2
Paris Saint-Germain – AS Nancy 1-1
Stade Rennes-Auxerre 0-1
Saint-Etienne – Girondins Bordeaux 3-1

NB II
Keleti csoport:
Hajdúböszörmény-Mezőkövesd 0-0
Baktalórántháza-Cegléd 2-3
Vác-Újbuda – BKV Előre 3-1
Kazincbarcika-Makó 2-4

Nyugati csoport:
Hévíz-BFC Siófok 1-2
FC Tatabánya-Pécs 3-1
Ajka-Gyirmót 1-3
Budaörs-Budapest Honvéd II 2-2
Kozármisleny-Videoton FC II 3-1

Argentin bajnokság (Apertura):
Colon-Banfield 0-0
Independiente-Tigre 2-1

Motorsport

Portugál Nagydíj
2. szabadedzés
125 kcm:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:45.356
2. Sandro Cortese (német, Derbi) +1.009
3. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) +1.171

250 kcm:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:41.053
2. Ratthapark Wilairot (thai, Honda) +0.034
3. Mike Di Meglio (francia, Aprilia) +0.045

21. Németh Balázs (Aprilia) +3.352
Tóth Imre (Aprilia) érvényes eredmény nélkül

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:36.827
2. Casey Stoner (susztrál, Ducati) +0.325
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.744

16. Talmácsi Gábor (Honda) +2.630

Időmérő
125 kcm:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:45.199
2. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) +0.540
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.576

250 kcm:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:40.596
2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) +0.058
3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) +0.088

21. Németh Balázs (Aprilia) +3.709
Tóth Imre limitidőn kívül

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:36.214
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.260
3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) +0.314

17. Talmácsi Gábor (Honda) +3.106

Rali

Katalán-rali, állás a 2. nap után:
1. Sébastien Loeb (francia, Citroen C4 WRC) 2:24:01.3
2. Dani Sordo (spanyol, Citroen C4 WRC) 1.5 mp hátrány
3. Mikko Hirvonen (finn, Ford Focus) 48.5 mp h.

Röplabda

Férfi extraliga:
Company Nyelviskola-Veszprémi RC – Dunaferr SE 1-3
Kalo-Méh-Kecskeméti SE – MAFC-BME-Mapei 3-1

Sakk

Marx György-emlékverseny, 8. forduló:
Almási Zoltán-Ács Péter döntetlen
Eltaj Safarli (azeri)-Georg Meier (német) döntetlen
Berkes Ferenc -Surya Ganguly (indiai) 1-0

A verseny állása: 1. Almási 6 pont, Ganguly, Berkes 4,5-4,5, Meier 4, Safarli 3, Ács 2

Teke

Vk, Budapest
Férfi döntő:
Szegedi TE – SKV Rot-Weiss Zerbst 3-5 (3696-3700)

A 3. helyért:
KK Beograd (szerb) – St. Pölten (osztrák) 5-3 (3618-3595)

Női döntő:
SKC Victoria Bamberg (német)-Celje (szlovén) 4-4 (3448-3435)

A 3. helyért:
BKV Előre SC – Tirgu Mures (román) 3-5 (3434-3438)

Tenisz

Kuala Lumpur, férfi torna, elődöntő:
Davigyenko (orosz, 1.)-Söderling (svéd, 3.) 1:6, 7:6, 6:2
Verdasco (spanyol, 2.)-Gonzalez (chilei, 4.) 6:4, 7:5

Bangkok, férfi torna, elődöntő:
Troicki (szerb, 4.)-Tsonga (francia, 1.) 1:6, 6:2, 6:3
Simon (francia, 2.)-Melzer (osztrák, 6.) 6:4, 7:6

Tokió, női torna, döntő:
Sarapova (orosz)-Jankovics (szerb) 5:2 – feladta


Peking, női torna, selejtező:
Czink (3.)-Voszkobojeva (kazah, 13.) 6:1, 6:3

1. forduló:
A. Bondarenko (ukrán)-Szávay 6:3, 6:0
V. Williams (amerikai, 3.)-Dusevina (orosz) 6:2, 7:6
Pennetta (olasz, 10.)-Han (Han, kínai) 7:6, 6:2
Cornet (francia)-Stosur (ausztrál, 15.) 6:4, 4:6, 6:3
Wozniak (kanadai)-Rezai (francia) 4:6, 6:1, 7:6
Pavljucsenkova (orosz)-Bammer (osztrák) 7:5, 6:1

Páros, 1. forduló:
Jan/Cseng-Czink/U. Radwanska 7:6, 62

Vízilabda

Férfi MK, negyeddöntő, 1. mérkőzések:
Szolnok – Domino-Honvéd 5-9
UNIQA-UTE – ZF-Eger 7-14
Szeged-Beton – BVSC-Zugló 10-8
Pécsi VSK – TEVA-VasasPlaket 3-13

Vívás

Vb, női kard
Döntő:
Mariel Zagunis (amerikai)-Olga Harlan (ukrán) 15-6

Végeredmény:
1. Mariel Zagunis (amerikai)
2. Olga Harlan (ukrán)
3. Nagy Orsolya
3. Carole Vergne (francia)

13. Benkó Réka
59. Pető Réka

Férfi tőr
Döntő:
Andrea Baldini (olasz)- Csu Csün (kínai) 15-11

A végeredmény:
1. Andrea Baldini (olasz)
2. Csu Csün (kínai)
3. Peter Joppich (német)
3. Artyem Szegyov (orosz)

30. Gátai Róbert
41. Berjozkin Anton
68. Széki Bence
72. Mazza Lorenzo

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.