Talmácsi utolsó Misanóban

Talmácsi Gáboraz utolsó helyen zárta a királykategóriában a San Marinó-i nagydíj pénteki, első szabadedzését. A legjobb időt az olasz Valentino Rossi motorozta.

Valentino Rossi (Yamaha) a hajrában elért 1:35.304-es idejével megnyerte a San Marinó-i Nagydíj pénteki, első szabadedzését.

A címvédő olasz motoroson kívül csak csapattársa, a tréning jelentős részében vezető spanyol Jorge Lorenzo tudta 1:36 alá szorítani a köridőt, ugyanakkor a spanyol Dani Pedrosa (Honda), valamint a San Marinó-i Alex de Angelis (Honda) is egy másodpercen belül van a győztes eredményéhez képest.

A Scot Honda magyar pilótája, Talmácsi Gábor – aki új fejlesztésekkel készül misanói futamra – a szabadedzés első felében jól tartotta magát, a 10. hely környékén állt, később azonban mindenki megelőzte, így 2,565 másodperces hátránnyal az utolsó, 17. helyen zárt.

Talma szombaton javíthat (MTI/EPA)

„Beáldoztuk a mai edzést, hogy a beállításokkal előrébb léphessünk. Új szakember érkezett hozzánk, aki csak úgy tud segíteni, ha megpróbálkozunk néhány változtatással. Néhány edzésen belül érezhető lesz a munkájának az eredménye. A pályát ismerem és szeretem, így ha motorozhatóbbá válik a gép, akkor eredményes hétvégére számíthatunk” – mondta Talma.

A 250-esek között szereplő Németh Balázs a 17. lett az első tréningen, míg Tóth Imre a 20. helyen végzett. Ebben a kategóriában a spanyol Hector Barbera volt a leggyorsabb, mögötte az olasz Mattia Pasini, Tóth csapattársa lett a második és a pontversenyben éllovas japán Aojama Hirosi a harmadik.
A 125-öknél a brit Bradley Smith nyerte a pénteki tréninget.