Astarloza doppingolt

A múlt vasárnap véget ért Touron szakaszt nyert Mikel Astarloza pozitív doppingtesztet produkált egy június 26-i, versenyen kívüli ellenőrzés során.

A nemzetközi szövetség (UCI) a pénteki tájékoztatása szerint azonnal felfüggesztette az idei Tour de France-on 11. helyen végzett bringás versenyzési jogát. A spanyol kerékpáros mintájában EPO nyomaira bukkantak a szakemberek.

Amennyiben a „B próba” is megerősíti a pozitív eredményt, úgy kétéves eltiltás vár az Euskatel 29 éves kerekesére.

Mikel Astarlozát június 26-án, versenyen kívüli ellenőrizték (ekkor produkálta a pozitív mintát), majd 25 nappal később szakaszt nyert a francia kerékpáros körversenyen: a Bourg és Saint-Maurice közötti hegyietapon ért elsőként a célba.