FN-szavazás: Overdose újabb futamot nyert

A Figyelőnet olvasói 2008 legjobb magyar sportolójának egy négylábú versenyzőt, jelesül a veretlen Overdose-t jelölték. A versenyló „célfotóval” került az úszó Cseh László elé.

A tizenegy futamából megannyit megnyerő, immár nemes egyszerűséggel „csodalónak” titulált Overdose a szavazatok 34.4 százalékával (4085 voks) lett első, míg a Pekingben három ezüstérmet nyerő Cseh Lászlóé lett a szimpátia további bő egyharmada – 33.5 százalék (3974 szavazat).

A duó mögött az olimpiai bajnok kenus Vajda Attila lett a harmadik: Peking egyetlen magyar egyéni olimpiai aranyérmesét 1470 olvasó (12.4%) vélte 2008 legjobbjának. Vajda mellett szól, hogy a sportújságírók az esztendő legjobb férfi sportolójának választották.

Overdose eddig az összes futamát megnyerte (MTI)

Szavazásokkor ritka a holtverseny, a 4-5. helyen végző Kozmann György és Biros Péter viszont azonos eredménnyel – (8.2%-8.2% – ) lett a rangsor negyedikje, az olimpiai bronzérmes kenus és a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó egyaránt 979-979 pontot gyűjtött.

A Pekingben a női párbajtőrözők egyéni versenyében bronzérmet szerző.Mincza-Nébald Ildikó 389 szavazatot számlált (3.3%)

a szavazás végeredménye

1. Overdose (versenyló) 4085 szavazat
2. Cseh László (úszó) 3974
3. Vajda Attila (kenus) 1470
4-5. Biros Péter (vízilabdázó) 979
Kozmann György (kenus) 979
6. Mincza-Nébald Ildikó (párbajtőröző) 370

Az év legjobb külföldi sportolójának a spanyol Rafael Nadalt látták a FigyelőNet olvasói.