Minimális pécsi vereség az Euroligában

A MiZo Pécs 2010 hazai pályán minimális különbséggel kikapott a lengyel Krakówtól a női kosárlabda Euroliga 3. fordulójában.

Két percet kellett várni az első – krakkói – kosárra, a hazaiak csak három és fél perc elteltével, 0-6-nál találtak be először.

A vendégek az olimpiai bajnok amerikai Chamique Holdsclaw révén tartották előnyüket, pécsi részről csak Somogyi Andreát lehetett dicsérni.

Raksányi Krisztina (balról) és Chamique Holdsclaw párharca (MTI)

A folytatásban három perc alatt csak négy hazai pont született, ezalatt a lengyel alakulat kilencig jutott, és 27-19-re meglépett. Graziane Coelho a vállán vitte a magyarokat, ám a rengeteg labdát szerző lengyeleknél Holdsclaw hamarosan 16 pontnál tartott. A félidőben 32-41 volt az állás.

Nagyszünet után egy “másik” Pécs jött ki az öltözőből, amely magasabb fordulatszámon pörgött, és a teljes Euroliga-mezőnyben legeredményesebb Vajda Anna révén a 28. percben – a találkozó során először – átvette a vezetést (50-49). A mintegy 2500 fős közönség azonban nem sokáig örülhetett, mert három negyed elteltével már ismét a Kraków volt előnyben (50-55).

A pécsi vezetőedző, Fűzy Ákos és Zeljko Dokic másodedző (MTI)

A pécsi vezetőedző, Fűzy Ákos (jobbról) és Zeljko Dokic másodedző (MTI)

A zárójátékrészben többször is sikerült egy pontra férkőzni a riválishoz, ám ekkor rendre hiba csúszott a dobásokba, 10 másodperccel a vége előtt 64-66-ot mutatott az eredményjelző.

Iványi ezután csak az egyik büntetőt dobta be, így végül az ellenfél örülhetett. A pécsiek jövő szerdán az orosz Orenburghoz látogatnak.