Talmácsi nincs az első tízben

Az összetett második helyéért küzdő Tamácsi Gábor a 11. helyen végzett a nyolcadliteres géposztály első időmérőjén a szezonzáró Valenciai Nagydíjon.

A múlt heti Malajziai Nagydíjon magabiztosan diadalmaskodó Talmácsi Gábornak kellemes emlékei vannak a valenciai pályáról, hiszen tavaly itt szerezte meg a világbajnoki címet – ebben az idényben azonban legfeljebb második lehet összetettben.

A magyar motoros jelenleg hat ponttal előzi meg a hozzá hasonlóan szintén a vb-ezüstre hajtó Simone Corsit. Kettejük valenciai külön csatájában eddig az olasz versenyző áll jobban, mivel – honfitársa, Lorenzo Zanetti és az amerikai Steve Bonsey előtt – megnyerte az első időmérőt, amelyre hideg, esős időben került sor, míg Talma még az első tízbe sem került be.

Keményen küzdött az elemekkel és a motorral, de nem sokkal a tréning vége előtt csak a 18. helyen állt, utolsó gyors körével azonban a 11. pozícióba ugrott, s innen várja a szombati folytatást. Corsi és Talma között több mint másfél másodperc volt a különbség, ám a világbajnoki címet már korábban megszerző Mike di Meglio még jobban lemaradt – a francia bukott, s csak a 25. időt motorozta a pénteki időmérőn.

Talmácsi ígéri, javítani fog (MTI/EPA)

„Nem találtuk meg a jó beállításokat az esős körülményekre, dolgoznunk kell még a motoron. Nagyon vizes volt a pálya, folyamatosan csúszkáltam, és a műtött csuklóm miatt nehéz ilyenkor kontrollálni a gépet. Bízom benne, hogy szombaton kedvezőbb időjárás lesz, és a szerelőim is kitalálnak valamit, mert szeretnék előrébb jönni a rajtrácson. Az utolsó 125-ös futamom előtt állok, szeretnék méltóképpen búcsúzni ettől a kategóriától, javítani fogok” – nyilatkozta Talmácsi Gábor.

Tóth a hetedik

A negyedliteres géposztályban a spanyol Alex Debon szerezte meg az ideiglenes pole pozíciót, míg Tóth Imre – 0,929 másodperccel lemaradva – a hetedik helyet szerezte meg, míg csapattársa, a szabadkai születésű, szintén magyar színeket képviselő Győrfi Alen a 23. lett.