Talmácsi győzött és már második

Talmácsi Gábor győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban. A magyar megismételte 2007-es győzelmét.

Ezzel a magyar versenyző a vb összetett pontversenyében – egy viadallal a vége előtt – feljött a második helyre a francia Mike Di Meglio mögé.

A Bancaja Aspar pilótája már a bemelegítő edzésen jelezte, hogy 2007 után 2008-ban is diadalmaskodni akar Malajziában.

Ez aztán úgy sikerült neki a tűző napsütésben, 40 fok feletti időben rendezett GP-n, hogy gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az 5.548 kilométeres pályán.

Talmácsi utolérhetetlen volt Sepangban (motogp.com)

A második startkockából indulva tudniillik – a pole-ból startoló olasz Andrea Iannonéval karöltve – azonnal az élre állt. A 6. körben riválisát is faképnél hagyta, s bár többen is üldözőbe vették, nem bírták a címvédő által diktált tempót.

A legkitartóbb követőenk az a Bradley Smith bizonyult, aki a 13. rajtkockából indulva küzdötte magát egyre feljebb, s végül a második helyen intették le, majd három és fél másodperccel a magyar mögött.

A brit egyébként a kategóriát váltó Talmácsi helyére érkezik majd az Aspar csapathoz. Talmácsi végül magabiztosan nyerte a 19 körös versenyt, s az összetett második helyére jött előre.

nyilatkozat

“Nagyon nehéz évad van mögöttünk. Nagyon örülök, hogy a csapatom nem adta fel, habár csak a szezon vége felé állt össze a gépem, de keményen dolgoztunk a hétvégén is, és boldog vagyok, hogy sikerült ismét győznöm a kedvenc pályámon. Fizikailag talán ez volt idén a legnehezebb versenyem, ráadásul a csuklóm miatt még mindig másfajta stílusban kellett motoroznom, de minden fájdalmat feledtet a futamgyőzelmem. Jövő héten Valenciába is azzal a nem titkolt szándékkal érkezem, hogy nyerjek és ezüstéremmel búcsúzzak a 125 köbcentis kategóriától. 2005-ben bronzérmes lettem, tavaly világbajnok, idén – ha már elúszott a címvédés – az ezüstérem a cél, mellyel teljes lehet az éremkollekcióm” – mondta Talmácsi, aki jövőre a 250-es géposztályban versenyez.

A 250 köbcentis kategóriában a spanyol Alvaro Bautista győzött, a világbajnoki címet azonban a harmadikként beérkező olasz Marco Simoncelli szerezte meg. Az itt versenyző másik magyar, Tóth Imre a 15. lett, ami számára 1 vb-pontot hozott.

A királykategóriának nevezett MotoGP-ben az idei kilencedik nagydíjgyőzelmét arató olasz klasszis, a már korábban világbajnokká előlépett Valentino Rossi nyert.