Gebrselassie világrekordja maratoni távon

Saját régi világcsúcsán belüli idővel, 2:03:59 óra alatt ért célba és nyerte a vasárnapi Berlin Maratont Haile Gebrselassie, az etiópok 35 éves csodafutója.

Az atlétika világában csak Gebrének becézett kiválóság előző legjobbja 2:04:26 óra volt, amivel tavaly ugyanitt nyert. Amúgy ő az első triplázó, aki megszakítás nélkül harmadik alkalommal is diadalmaskodni tudott a német főváros hagyományos versenyén.

“Igazán szerencsés vagyok – mondta a boldog győztes. – Ma minden tökéletes volt: az idő, a nézők, és Berlin eleve szerencsés hely számomra, a jelek szerint ennek a pályának a specialistája vagyok.”

A szalagot Berlin polgármestere és a német focikapitány tartotta (MTI/EPA)

Gebrselassie mögött két kenyai futó, James Kwambai és Charles Kamathi végzett a második, illetve harmadik helyen. A nőknél a hazaiak versenyzője, Irina Mikitenko nyert.