Muller újabb maratoni győzelme a US Openen

A 12. helyen kiemelt francia Marion Bartoli a női nyolcaddöntőben, a 13-ként rangsorolt spanyol Fernando Verdasco pedig a férfiak harmadik fordulójában búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Roger Federer is bejutott a nyolcaddöntőbe. A 2. kiemelt svájci klasszis a cseh Radek Stepaneket győzte le könnyedén.

Federer gyakorlatilag meg sem izzadt az őt a római tornán a negyeddöntőben megállító cseh ellen – mindössze nyolc játékot engedélyezett ellenfelének.

Andy Roddick is simán győzött az olasz Andreas Seppi ellen (AP)

A végső győzelemre szintén esélyesnek tartott, 3. helyen kiemelt szerb Novak Djokovics az elbukott első szett után három szoros játszmára kényszerült a horvát Marin Cilic ellen. A horvát 19 ásszal kedveskedett Djokovicsnak, aki ellenben kiváló hatékonysággal érvényesítette break-labdáit: 13 lehetőségből hattal élt, míg riválisa csupán négyszer cselekedett hasonlóan – ez döntött.

Az orosz belharcot – akárcsak korábbi négy találkozójukat – az 5. kiemelt Nyikolaj Davigyenko nyerte, Dmitrij Turszunov csak a második játszmában nőtt fel a feladathoz, akkor rövidítésben maradt alul. Továbbra is versenyben van Gille Muller, az ötszettes drámák specialistája. A korábban a német Tommy Haas ellen is 0:2-ről fordító luxemburgi ezúttal a 18. helyen rangsorolt Nicolas Almagro ellen mutatott be míves visszakapaszkodást, s a négy óra nyolcperces maratoni után máris készülhet Davigyenko ellen.

A hölgyek között Jelena Jankovics három játszmában tudta le a dán Caroline Wozniacki elleni nyolcaddöntőt – az első szettől eltekintve megerőltetés nélkül. A nyolc között azzal a Sybille Bammerrel küzdhet meg, aki nem kis meglepetésre a francia Marion Bartolit búcsúztatta.

A mérkőzés rekordot döntött, ez volt ugyanis a leghosszabb női találkozó a US Open történetében. A két játékos 3 óra 5 percig küzdött egymással, végül aztán 7:6, 0:6, 6:4-re Bammer diadalmaskodott, aki elárulta: ő még bírta volna tovább is.
“Egyáltalán nem zavart a forróság, inkább ideálisnak nevezném a körülményeket. Miattam még játszhattunk volna” – fogalmazott a 28 éves szőkeség.

A US Open eddigi leghosszabb női mérkőzését az amerikai Jennifer Capriati és a belga Justine Henin vívta 2003-ban, elődöntőjük 3 óra 3 percig tartott.

Bartoli csak a második játszmában játszott jól (AP)