Talmácsi az élről rajtol San Marinóban

A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor az első helyről rajtol vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján, Misanóban.

Az Apriliával versenyző vb-címvédő magyar motoros 1:43.729 perc alatt teljesítette leggyorsabb körét a szombati időmérő edzésen a 4,226 km-es pályán.

Talmácsi zsinórban harmadszor rajtolhat az élről (motogp.com)

A misanói aszfaltcsíkon pénteken és szombaton is kiemelkedő – nem mellékesen mindkét időmérő edzést megnyerő – Talmácsi Gábor ezzel pályafutása kilencedik pole pozícióját szerezte meg. A második rajtkockából a brit Bradley Smith, a harmadikból a spanyol Pol Espargaro startol.

A magyar pilóta végig kitűnően teljesített, a riválisainak szinte esélye sem volt arra, hogy megszorítsák. Talmácsi már a kvalifikáció elején ráijesztett a többiekre egy 1:44.442 perces köridővel, majd fokozatosan faragott le ebből és a nyolcadik körben már 1:43.762 perc alatt robogott körbe.

A hajrában pedig még rá is tett egy lapáttal, és végül magabiztosan szerezte meg az első rajtkockát.

nyilatkozat

“Ilyen még talán nem is volt eddigi pályafutásom során, hogy egy versenyen mind a négy edzést megnyerjem, ráadásul sorozatban harmadszor indulhatok az élről” – mondta Talmácsi Gábor. “Még jobb időt szerettem volna elérni, de a leggyorsabb körömben feltartottak. Egy kissé kisodródtam, így azután nem jött össze. Eddig nagyon elégedett vagyok. Ez remek előjel a vasárnapi versenyre.”

26. Györfi Alen (Honda) 1:46.446
A szabadkártyával induló Györfi a 107 százalékos szabály alapján csak akkor versenyezhet, ha a szervezők ehhez hozzájárulnak. A magyar motoros ugyanis Barbera idejétől több mint 7 százalékkal maradt el.