Latin fölény a futballpályán

A címvédő Argentína és a végső győzelem másik nagy esélyese, Brazília is győzelemmel folytatta szereplését a pekingi olimpián. Két forduló után - Olaszországgal karöltve - a két dél-amerikai csapat makulátlan mérleggel vezeti csoportját.

Az argentinok ausztrálok elleni mérkőzését Kassai Viktor vezette, Erős Gábor és Vámos Tibor segítségével. A találkozót az olasz Napolit erősítő Ezequiel Lavezzi gólja döntötte el.

Argentin öröm - Lavezzi gólja a továbbjutást jelentette (AP)

Argentin öröm: Lavezzi gólja a továbbjutást jelentette (AP)

A nagy riválishoz hasonlóan a brazilok is nyertek, ráadásul Ronaldinhóék, a belgák elleni első fordulós kínlódáson túllépve, örömfutballal szórakoztatták a senjangi stadion majd 45 ezer nézőjét.

Az új-zélandiak ellen a gólgyártást a Manchester United üdvöskéje, Andersson kezdte, majd a milánói reménység, Pato következett egy szép fejessel. Ronaldinho is felvette a ritmust: a Milan újdonsült ásza egy szóló után, majd büntetőből is betalált; a végeredményt Rafael Sobis állította be.

Ronaldinho nagy kedvvel játszott az új-zélandiak ellen (Getty)

Két korábbi győztes, az 1996-ban és 2000-ben első Nigéria és Kamerun is győzelemmel abszolválta a második fordulót.

A délutáni találkozókig mindkét afrikai csapat 4-4 ponttal vezette saját csoportját, ám a kameruniakat később a koreaiakat 3-0-ra lelépő olaszok megelőzték. A brazilokhoz és argentinokhoz hasonlóan remek erőkből álló – igaz, inkább a fiatalokra voksoló – olaszok a mezőny harmadik száz százalékos tagja: két mérkőzésükön hat gólt lőttek úgy, hogy gólt sem kaptak.

Ezúttal nem az Arsenal által is kipécézett Giovinco volt a főszereplő: egy másik fiatal titán, Giuseppe Rossi nyitotta a gólparádét, majd az egyetlen túlkoros, a Laziót képviselő Tommaso Rocchi növelte kettőre a fórt. A firenzei játékmester, Riccardo Montolivo állította be a végeredményt.

Giuseppe Rossit kergetik a társak (Getty)

A nap meglepetését az amerikaiak okozták, akik úgy végeztek 2-2-re a hollandokkal, hogy Gerald Sibon csak az utolsó percben préselte be a narancsmezesek egyenlítő gólját. Hollandia két ponttal áll két forduló után, s így van izgulnivalója. Argentína, Brazília és Olaszország ellenben továbbjutott a negyeddöntőbe.

Olimpiai futballtorna
Csoportküzdelmek, 2. forduló:

A-csoport:
Argentína-Ausztrália 1-0 (0-0)
Gól: Lavezzi (76.)
Szerbia-Elefántcsontpart 2-4 (1-2)
Gól: Mrdakovics (16.), Rakics (90.) illetve S. Cissé (3.), Rajkovics (öngól, 24.), S. Kalou (70.), Gervinho (93.)
Az állás:
1. Argentína 6 pont/2 mérkőzés, 2. Elefántcsontpart 3/2, 3. Ausztrália 1/2 (1-2), 4. Szerbia 1/2 (3-5)

B-csoport:
Nigéria-Japán 2-1 (0-0)
Gól: Obinna (58.), Anichebe (74.) illetve Tojoda (79.)
Egyesült Államok-Hollandia 2-2 (0-1)
Gól: Kljestan (64.), Altidore (72.) illetve Babel (16.), Sibon (93.)
Az állás:
1. Nigéria 4 pont/2 (4-2), 2. Egyesült Államok 4/2 (3-2), 3. Hollandia 2/2, 4. Japán 0/2

C-csoport:
Brazília-Új-Zéland 5-0 (2-0)
Gól: Anderson (3.), Pato (34.), Ronaldo (55., 61. – a másodikat 11-esből), Rafael Sobis (93.)
Belgium-Kína 2-0 (1-0)
Gól: Dembele (8.), Mirallas (80.)