Tour: Valverde nyerte az első szakaszt

Az esélyesek között számon tartott spanyol Alejandro Valverde nyerte a 95. Tour de France első szakaszát. A győztes mögött a belga Philippe Gilbert és a francia Jerome Pineau állhatott dobogóra.

Egy héttel azután, hogy megnyerte a spanyol bajnokságot, a felkészülése során a Liège-Bastogne-Liège kritériumversenyen is kirobbanó formát mutató Valverde a Tour első szakaszán is remekelt. Így szombattól rajta feszül majd a sárga trikó.

Valverde alaposan meglepte a sprintereket (Getty)

A 28 esztendős kerekes az utolsó 200 méteren hagyta maga mögött a hosszú hajrát nyitó luxemburgi Kim Kirchent, utóbbit később Gilbert és Pineau is megelőzte. A végső sikerre szintén okkal ácsingózó ausztrál Cadel Evans hatodikként érkezett be a plumeleci célba.

A 95. francia körversenyen idén a hagyományoktól eltérően nem rendeztek prológot, a 197,5 km hosszú nyitószakasszal rajtolt a kerékpársport csúcseseménye.