Wimbledon: Szávay nehéz győzelme

Szávay Ágnes igen mélyről küzdötte vissza magát a román Monica Niculescu ellen. Az első szettet 7:5-re elveszítő magyar teniszező a második játszmában 4:1-es hátrányban volt, amikor elkezdett összeállni a játéka.

Szávay nem játszott jól a román Niculescu ellen. Az első játszmában ugyan 2:2-nél elvette ellenfele adogatójátékát, ám azt követően elveszítette a magáét, s végül a román 7.5-re nyerte az első szettet. A másodikban ráadásul 3:0-ra és 4:1-re is vezetett.

A magyar teniszező ekkor dekoncentráltan, rengeteg hibával játszott. Miután – nagy nehezen – saját szervájának köszönhetően 4.2-re szépített, Szávay már 32 ki nem kényszerített hibánál, és öt kettős hibánál járt.

Ekkor azonban feljavult, s nagy csatában, türelmesebb tenisszel 5:5-re egyenlített. Sőt, a kisebb hisztit is bemutató Niculescu elveszítette adogatójátékát, majd Szávay adogatásánál hiába volt három break-lehetősége, végül a három szettlabdát elszórakozó magyarnak negyedjére sikerült, így egyenlített.

Ivanovics két hálós szituációnak is köszönhette diadalát (AP)

A harmadik szettben már azt történt, ami Szávay akart: előbb elvette Niculescu szerváját, majd értékesítette a magáét. A román csak 4.0 után tudott szépíteni, de ekkor a meccs már eldőlt, Szávay Ágnes végül 5:7, 7:5, 6:2-vel lépett a harmadik fordulóba.

“Amikor két labdára voltam a kieséstől, Niculescu ejtéssel próbálkozott, és edzőmmel, Kuharszky Zoltánnal előzetesen megbeszéltük, hogy ilyenkor röviden keresztbe ütöm vissza a labdát. Ez most sikerült is, látványos pont lett, ami sokat segített abban, hogy összeszedjem magam. Borzasztóan örülök, de most sietek készülni a párosra” – nyilatkozta Szávay.

A 32 között a spanyol Anabel Medina Garriguesszel mérkőző magyar teniszező nemsokára – várhatóan 21 óra körül – párosban is bemutatkozik, az 5-ös pálya utolsó mérkőzésén az orosz Dinara Szafinával az oldalán csap össze az olasz Tathiana Garbinnal és az ukrán Marija Koriccevával.

A hölgyek között Ana Ivanovics is alaposan megkínlódott. A világelső csak döntő szett 10:8-ra tudott nyerni a francia Nathalie Dechy ellen azok után, hogy rövidítésben elbukta az első játszmát. Jelena Gyementyijeva is háromszettes csatában győzte le az olasz Maria Elena Camerint, Szvetlana Kuznyecova viszont ellentmondást nem tűrően múlta felül az ukrán Katerina Bondarenkót.

Szafin úgy játszott mint a régi szép időkben (Getty)

A férfiaknál megszületett a torna egyik első markáns meglepetése. Marat Szafin ugyanis három játszmában felülmúlta a harmadik kiemelt szerb Novak Djokovicsot, s így az Austral Open idei nyertese már a második fordulóban kiesett. A kiemeltek közül a spanyol Juan Carlos Ferrero csatlakozott a szerbhez, a spanyol a német Mischa Zverev ellen sérülés miatt 4:6, 4.6, 1:2-nél feladta a mérkőzést.