Egyre nagyobb nyomás nehezedik a Chelseanél Avram Grantre, miután a csapat rövid időn belül elvesztette a Ligakupa döntőjét, majd az FA-kupa negyeddöntőjében egy másodosztályú rivális búcsúztatta. A szakember is belátta, hogyha a szezon végén is trófea nélkül marad, akkor meg vannak számlálva a napjai a klubnál.
„Én vagyok felelős a csapatért, és ha kikapunk a Barnsleytól, akkor mondhatsz bármit, mindenki téged fog szidni” – nyilatkozta Grant, akinek továbbra sem rossz a statisztikája, ám a „nagy” meccseken nem szerepel jól.
Mourinho még mindig a kedvenc
A szeptemberben leszerződő izraeli mesterrel 38 győzelem mellett még csak négy mérkőzést vesztett el a Chelsea, mégis sokan visszasírják a menesztett Jose Mourinhót. A portugállal ugyanis a csapat a rangadókat is megnyerte, nem úgy mint Granttel. Nem csoda, hogy a Barnsley elleni meccs alatt is többször skandálták Mourinho nevét a szurkolók.

Valamit nyernie kell (goal.com)
A szombati buktát követően sokakban felmerült a kérdés, hogy Grant vajon miért hagyott ki a csapatból két kulcsembert: Didier Drogba és Frank Lampard el sem utazott a másodosztályban a kiesés ellen küzdő Barnsleyhoz, amiért a tulajdonos Roman Abramovics egy névtelen forrás szerint valóságos dührohamot kapott.
A játékosok közül a Drogba helyett támadó
Nicolas Anelka védelmébe vette a trénert. „Jó volt a taktikánk, ezért
nem az edzőt kellene kritizálni a pályán mutatott produkcióért. A
játékosoknak kell vállalniuk a felelősséget” – mondta a francia támadó.
Még két fronton van esély
A Chelsea jelenleg nyolc ponttal van lemaradva az angol bajnokságban az éllovas Arsenaltól, igaz Drogbáék két meccsel kevesebbet játszottak. A BL-ben ott van a Chelsea a legjobb nyolc között, és pénteken kiderül, hogy kivel meccselnek a négy közé jutásért.
