Élet-Stílus

Döntetlent játszott az Arsenal

A listavezető Arsenal gólnélküli döntetlent játszott idegenben a Wigan Athletic együttesével az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A Manchester United egy meccsel kevesebbet játszott, és egy esetleges győzelemmel átveheti a vezetést.

Öt nappal az AC Milan elleni parádét követően a fiatal Ágyúsok fáradtnak tűntek, és gólnélküli döntetlent játszottak a 13. helyen álló Wigan ellen. A mérkőzés nem hozott látványos futballt, amiben nagy szerepe volt annak, hogy a JJB Stadium gyepe katasztrofális állapotban volt.

Wenger csapata ilyen körülmények mellett képtelen volt a rá jellemző rövidpasszos játékra. A londoniak előtt így is adódott néhány komoly lehetőség, de Fabregas és Adebayor is ígéretes helyzetben hibázott. A hazai együttes a hajrában még a három pontot is megszerezhette volna, a három-három elleni szituációban azonban nem tudták eredményesen befejezni a kontrájukat.

A Milan ellen parádézó Fabregas csalódást okozott (AFP)

A Milan ellen parádézó Fabregas csalódást okozott (AFP)

geráék az elődöntőben

A magyar játékos csapata csapata, a másodosztályú West Bromwich Albion 5-1-re nyert a harmadik vonalban szereplő Bristol Rovers otthonában, így bejutott az FA Kupa elődöntőjébe. A magyar válogatott játékos a 69. percben csereként lépett pályára.

A pontosztozkodásnak a legjobban a Manchester Unitednél örülhetnek, hiszen az Arsenalnak sorozatban harmadik bajnoki döntetlenjével már csak kétpontos az előnye. Cristiano Ronaldóék ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak, mivel most szombaton az FA-kupa negyeddöntőjében léptek pályára. És kaptak ki.

Vasárnap még két meccset rendeztek meg a Premier League-ben, és ezeken már a papírforma érvényesült. A Tottenham átgázolt a White Hart Lane-en a West Ham Unitedon, az Everton pedig a Sunderland otthonában aratott egygólos győzelmet. Győzelmével a liverpooli gárda maradt a városi rivális nyakában, az utolsó BL-szereplést érő helyért folyó harcban.

Premier League, 29. forduló:
Wigan Athletic-Arsenal 0-0

Sunderland-Everton 0-1
Gól: Johnson (55.)

Tottenham Hotspur-West Ham United 4-0
Gól: Berbatov (8., 11.), Gilberto (85.), Bent (90.)
Kiállítva: Boa Morte (45., West Ham United)

Szombati meccsek:
Blackburn Rovers-Fulham 1-1
FC Liverpool-Newcastle United 3-0
Reading-Manchester City 2-0

Ajánlott videó

Olvasói sztorik