Kiesett a Fradi, csoportelső a Győr

Felemás napot zártak a női kézilabda Bajnokok Ligájában a magyar csapatok: az FTC kikapott Viborgban, így elbúcsúzott a nemzetközi porondtól, a Győr pedig a cseresorával is sima győzelmet aratott horvát ellenfele otthonában.

A magyar bajnok Fradinak pontot kellett volna szereznie ahhoz, hogy a kvartettben a harmadik helyen végezzen, és így átkerüljön a KEK nyolcaddöntőjébe. A BL következő köréről már korábban lemaradt az együttes.

Sok hibával kezdett a vendégcsapat, és a 10. percre 7-3-as hátrányba került. Egy újabb hosszú gólcsend alatt, amikor 12-7-re elhúzott a Viborg, Zsiga Gyula vezetőedző időt kért. Ez azonban nem használt, már a szünetre tetemes lett a különbség. A folytatásban kétszámjegyűvé vált a dánok előnye (23-13), és ez szinte a lefújásig megmaradt.

Kiesett a Fradi, csoportelső a Győr 1

Kovacsiczéknak (j) esélyük sem volt as Viborg otthonában (MTI/EPA)

A Győr sokkal jobban csinálta. Görbiczék simán nyertek a horvát Podravka Koprivnica otthonában, így veretlenül végeztek csoportjukban az élen. A hazaiak csak az első negyedórában voltak méltó ellenfelei a győrieknek, akik a folytatásban simán őrizték jelentős előnyüket, még akkor is, amikor már a cseresor volt a pályán.

A csoportok első két helyezettjei a BL-ben a legjobb nyolc között folytatják, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe, míg az utolsók búcsúztak az európai küzdelmektől.