Váratlan Szávay-bukta Gold Coaston

Szávay Ágnes három szettben vereséget szenvedett az ukrán Juliana Fedaktól a 175 ezer dollár összdíjazású keménypályás Gold Coast-i tenisztorna első fordulójában. A magyar klasszis párosban még versenyben van.

A világranglistán 20. helyezett magyar játékos számára – akit egy amerikai magazin a 2007-es év legtöbbet fejlődött teniszezőjének választott – jól indult a mérkőzés, hiszen aránylag simán 6:3-ra nyerte az első szakaszt.

A 2. szettben azonban kedvencünk komoly hullámvölgybe került és Fedák már 4:0-ra is vezetett, ahonnan még volt visszaút és Ági kiegyenlített (5:5). Onnantól azonban olyan történt amire senki sem számított, Ági rengeteget hibázott, nem jöttek az első szervák és ennek is köszönhetően sima volt már a meccs, de sajnos nem Áginak. A végeredmény 6:3 5:7 2:6 lett.

Váratlan Szávay-bukta Gold Coaston 1

Meglepõ vereséget szenvedett (szavayagi.hu)

A tornán egy másik meglepetés is született, a második helyen kiemelet Nadja Petrova is 3 játszmában búcsúzott.

Szávay Dinara Szafinával az oldalán párosban még versenyben van, a harmadik helyen kiemelt magyar-orosz duó a negyeddöntőben a Nagyja Petrova, Jelena Vesznyina orosz kettőssel találkozik.