NFL: veretlenül zárt a Patriots

A New England Patriots utolsó mérkőzését is megnyerte, így az 1972-es Miami után második csapatként veretlenül, 16 sikerrel zárta a profi amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszát.

A „hazafaiak” vasárnapra virradóra a forduló előtt 10 győzelmet és öt vereséget számláló New York Giants otthonában léptek pályára. A találkozó halatlanul izgalmasan alakult.

A hazaiak kezdtek jobban, aztán fordított a New England, ugyanakkor a fordulatos meccs nagyszünetében már megint a Giants volt lépéselőnyben (21-16), sőt, a harmadik negyed elején már magabiztosan, 28-16-ra vezetett a New York-i csapat. De hiába…

A New England ugyanis három touchdowjának köszönhetően meglépett, s végül meg is nyerte az utolsó meccsét (38-35), ekképp 16 győzelemmel, veretlenül zárta az alapszakaszt. Ezt a bravúrt korábban csak Miami Dolphins tudta véghez vinni, más senki. A floridiak 1972-ben 14-0-val (akkor kevesebb találkozó volt) fejezték be a reguláris részt, majd playoff során a Super Bowlt is megnyerték.

Erre persze a New Englandnek is jó esélye van. Elsősorban azért, mert Tom Brady élete legjobb formájában játszik ebben a szezonban. A 30 éves irányító a Giants ellen két TD-átadást jegyzett, így összesen 50-et ért el az alapszakaszban, amivel megdöntötte Peyton Manning (Indianapolis Colts) 2004-ben felállított 49-es rekordját.

NFL: veretlenül zárt a Patriots 1

Tarolt Tom Brady és a New England (Getty)

„Nagyon élvezzük, ami most velünk történik. Az, amit véghez vittünk, csak 35 évenként egyszer fordul elő” – magyarázta Brady, akinek mindkét gólpassza a másik kulcsembert, a nyáron szerződtetett Randy Mosst találta meg. A szélső elkapó ezzel 23 touchdowt szerzett, ami szintén új csúcs. A vonatkozó rekordot 1987 óta a legendás Jerry Rice (San Francisco 49ers) tartotta 22-vel.

A jövő héten kezdődő rájátszás első körében még nem lép pályára a New England, csak később csatlakozik be a küzdelembe.