Újabb soproni győzelem az Euroligában

Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán nagy hajrával 13 ponttal legyőzte az olasz Napoli együttesét a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

A múlt héten a török Fenerbahce legyőzésével mérlegüket 1/1-re javító soproniak a sérült Eördögh Edit és Horváth Zsuzsa nélkül léptek pályára. A magyar és az olasz bajnok találkozóján utóbbi kezdett jobban, 5-12-re, majd 8-16-ra elhúzott. Ebben a periódusban nem volt eredményes a soproniak védekezése, a támadásvezetés pedig esetlegesnek tűnt.

A folytatásban aztán változott a helyzet, a kisszünetig a hazaiak öt pontra csökkentették a különbséget. A második negyedben fokról fokra jött fel a Sopron, 36-34-nél pedig már – a mérkőzés során először – magyar vezetést jelzett a tábla. A nagypihenőre 40-38-cal vonultak a csapatok.

A Napoli szívósan tartotta magát, sőt a harmadik szakaszt négy ponttal meg is nyerte, ezzel megint fordult a kocka (57-59). Az utolsó periódus viszont parádés soproni játékot hozott, hatékony volt a védekezés, a dobások pedig sorra bejöttek, a 25-10-es részeredmény végül is magabiztos hazai győzelmet eredményezett.

A soproniak egy hét múlva a lett Rigához látogatnak.

Női Euroliga, 3. forduló, A csoport:
MKB-Euroleasing Sopron – Napoli (olasz) 82-69 (19-24, 21-14, 17-21, 25-10)
Legjobb dobók: Milovanovic 19, Károlyi 19, Branzova 12, Gorbunova 11, illetve N,Diaye 16, Horasan 16, Holland-Corn 14

Fenerbahce (török)-Riga (lett) 71-69
Villeneuve-d,Ascq (francia)-CSZKA Moszkva (orosz) 48-99

Az állás: 1. Moszkva 6 pont, 2. Sopron 5 (238-235), 3. Fenerbahce 5 (235-237), 4. Riga 4 (208-218), 5. Villeneuve-d,Ascq 4 (200-249), 6. Napoli 3