Ausztrál Nagydíj: Talmácsi nyolcadik

Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen végzett a gyorsasági motoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján. A magyar pilóta előnye egy pontosra szűkült a 125 kcm-esek között.

Kapcsolódó linkek

talmacsi.lap.hu
sport.lap.hu

A viadalt a cseh Lukas Pesek nyerte, mögötte két spanyol versenyző, Joan Olive és Talmácsi nagy riválisa (egyben csapattársa) Héctor Faubel végzett a második és a harmadik helyen.

A kilencedik helyről rajtoló Talmácsi az első kör végén már a hetedik volt (Faubel már ekkor élre állt), sőt nem sokkal később a magyar már a negyedik helyen száguldott.

Talmácsi egyre jobban feljött, fokozatosan dolgozta le a hátrányát és tizenhét körrel a zárás előtt egy rövid időre az élre került. Ezt követően azonban egyre jobban lassult, lecsúszott a hetedik pozícióba, míg az élen a cseh Lukas Pesek száguldott.

Féltávnál Talmácsi már csak ötödik volt. Nyolc körrel a zárás előtt az élen a cseh pilóta haladt, mögötte Faubel volt a második, ellenben a magyar a hetedik volt.

Az élen hol Pesek, hol Faubel vezetett, a hajrában a cseh nagy csatában győzött, míg a spanyol lecsúszott a harmadik helyre. Talmácsi mindent megpróbált, de ezúttal nem sikerült a bravúr – igaz, némi szerencséjére az utolsó körben Joan Olive megelőzte Faubelt, így megmaradt a magyar összetettbeli elsősége.

Az Apriliával versenyző Talmácsi két futammal a zárás előtt – 237 ponttal – továbbra is az élen áll a vb-pontversenyben, de már csak eggyel vezet csapattársa, Faubel előtt.