Vuelta: győzedelmes visszavonulás

A spanyol Luis Pérez Rodríguez nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 18. szakaszát. Összetettben a 2005-ös bajnok orosz Gyenyisz Mencsov (Rabobank) megőrizte első helyét.

Kapcsolódó linkek

bicikli.lap.hu
sport.lap.hu

A 33 esztendős Pérez Rodriguez a lehető legjobbkor nyerte meg az ávilai befutót, hisz a 13 éve profinak álló kerekes már korábban bejelentette, hogy a körverseny vasárnapi befjezését követően visszavonul.

A hazai szurkolók üdvrivalgása közepette a részsikert elkönyvelő Pérez Rodriguez 10 kilométerrel a cél előtt szökött meg az összetettben élen álló „krémmel” együtt: vele tartott Mencsovon kívül az ausztrál Cadel Evans (Predictor-Lotto) és a szintén spanyol Carlos Sastre (Team CSC) is. Az utolsó kilométereken Rodriguez még társait is lerázta, s karrierje alighanem utolsó győzelmét 41 másodperces előnnyel aratta.

A napot az összetett másodikjaként kezdő Vlagyimir Jefimkin (Caisse d’Epargne), illetve Manuel Beltrán (Liquigas) leszakadt, s így az orosz végül az ötödik helyre csúszott vissza.

Pénteken az Ávila és Alto de Abantos közötti 133 km-es szakasz vár a mezőnyre. A verseny vasárnapig tart.