Vereckei sikere a pótválogatón

Vereckei Ákos nyerte a kajak egyesek 500 méteres versenyét a Szegeden zajló kajak-kenu pótválogatón, így ő képviselheti Magyarországot ebben a számban az augusztusi, duisburgi vb-n.

Kapcsolódó linkek

kajak-kenu.lap.hu
sport.lap.hu

A versenyszám háromszoros világ-, illetve ötszörös Európa-bajnoka, aki a negyedik helyen végzett a spanyolországi Pontevedrában lebonyolított kontinensviadalon, pénteken Boros Gergelyt és Benkő Zoltánt utasította maga mögé az olimpia műsorán is szereplő számban. Utóbbi K-1 1000 méteren áll majd rajthoz az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A kenu négyesek 500 méteres versenyét az Eb-n hetedik Balázs Péter, Horváth Gábor, Joób Márton, Sarudi Pál összeállítású egység nyerte. A kenu négyesek 1000 méteres számában pedig a Balázs Gábor, Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás összeállítású egység szerezte meg a vb-indulás jogát, míg a kajakos kvartettek 500 méteres távján Sík Márton, Csamangó Attila, Bozsik Gábor és Boros Attila alkotta hajó ért be elsőként a célba.

Szombaton délelőtt férfi C-1, C-2, C-4 200 méteren, valamint a férfi K-2, K-4 200 méteres számban kerül sor válogatóra Szegeden a Maty-éren, délután pedig a C-1 500 méteres versenyt rendezik majd meg.