Tour de France: Klöden és Vinokurov is folytathatja

Csütörtöki baleseteik ellenére a kazah Alekszandr Vinokurov és a német Andreas Klöden, az Astana csapat végső győzelemre esélyes mindkét versenyzője folytathatja a Francia kerékpáros körversenyt.

Kapcsolódó linkek

bicikli.lap.hu
sport.lap.hu

„Mindketten ott lesznek a pénteki rajtnál” – mondta Corinne Druey, a klub szóvivője. Az ötödik szakaszt követően Klödent és Vinokurovot is kórházba szállították. A céltól 75 kilométerre bukó, összetettben második helyen álló német klasszisnak – aki a mezőnnyel ért célba – a vizsgálatok alapján a farokcsontja repedt meg, míg a befutó előtt 25 kilométerrel balesetet szenvedett Vinokurovnak a jobb térdén keletkezett mély sebet kellet ellátni.

A kazah kiválóság a bukás után már nem tudott felzárkózni, és 1:20 perces hátránnyal ért célba, ezzel már több mint két percre van az élen álló Fabian Cancellarától. Pénteken, a hatodik napon a Semur-en-Auxois és Bourg-en-Bresse közötti 199,5 kilométeres szakasz vár a Tour mezőnyére.