Talmácsi nyerte az első időmérőt

Talmácsi Gábor nyerte a 125-ös géposztály első időmérő edzését a Német Nagydíjon. A világbajnoki pontversenyben második helyen álló magyar kentaur az olasz Mattia Pasinit és német Sandro Cortesét utasította maga mögé a pénteki kvalifikációs tréningen.

Kapcsolódó linkek

motogp.lap.hu
sport.lap.hu

Talma már a délelőtti szabadedzésen is remekelt, csak csapattársa, Segio Gadea tudta megelőzni, az időmérőn viszont már senki sem tudott jobb kört futni nála. Az Apriliával versenyző magyar motoros már a tréning első felében is az élen állt, és amikor a hajrában az olasz Mattia Pasini átvette a vezetést, képes volt újítani. A 13. körében (összesen 15. kört tett meg) 1:26.930-as, a nyolcadliteres kategóriában új pályacsúcsot jelentő idővel végleg elfoglalta az ideiglenes pole pozíciót. Egyedült ő tudott 1:27 alatti időt motorozni. A második helyen Mattia Pasini zárt, a harmadik pedig a német Sandro Cortese lett.

Talmácsi jelenleg nyolc ponttal lemaradva a második a vb-pontversenyben csapattársa, Hector Faubel mögött. A spanyol motoros ötödikként zárta a pénteki gyakorlást. A végső rajtsorrend a két időmérő összesítése alapján alakul ki, a második kvalifikációs edzésre szombaton 13:05-kor kerül sor.

Talmácsi nyerte az első időmérőt 1

Talmácsi Gábor remek formában van (talma.hu)

„Már reggel is jó volt a futómű és a váz, a délutáni beállítás pedig egyszerűen tökéletesen működött. Hatalmas élmény volt motorozni, könnyedén jött az eredmény. Hétfőn, a Hungaroringen az öcsém 600-as Supersport gépét teszteltem, és úgy gondolom, hogy annak a motorozásnak minden előnyét kamatoztatni tudtam ma. Lehet, hogy kívülről nem látszik, de eléggé csúszkálnak a gépek ezen a pályán, én azonban a motorom mindenegyes rezdülését érzem és uralom” – nyilatkozta a magyar versenyző.

A 250-es géposztályban Tóth Imre 23. lett az első kvalifikáló tréningen, a leggyorsabb kör a világbajnoki pontversenyben vezető spanyol Jorge Lorenzóé volt. A királykategóriában is az összetett első volt a legjobb pénteken, az ausztrál Casey Stoner ráadásul az első és a második szabadedzést is uralta.