Katalán Nagydíj: Talmácsi az összetett élére ugrott

A 125 kcm-esek között szereplő Talmácsi Gábor a második lett a gyorsasági motoros világbajnokság idei hetedik futamán, s így a Katalán Nagydíj után ő vezeti a pontversenyt.

A montmelói pályán rendezett viadalt a japán Kojama Tomojosi nyerte, a harmadik helyen a svájci Randy Krummenacher végzett. A Bancaja Aspar csapat Apriliával versenyző magyar motorosa ezzel ismét az élre került a vb-pontversenyben és 13 egységgel előzi meg csapattársát, a spanyol Hector Faubelt.

A rajt után az első kockából startoló Talmácsi visszacsúszott a harmadik helyre, a nyitó kör végén azonban már a második volt csapattársa, a spanyol Sergio Gadea mögött.

A 2. körben az Mattia Pasini kicsúszott az egyik kanyarban, az olasz hatalmasat bukott, majd feltápászkodott és dühében megrugdosta a motorját. Az ötödik körben a magyar versenyző megelőzte Gadeát és az élen robogott, nem sokkal később azonban a spanyol ismét az első helyre került.

Féltávnál Gadea egy kissé meglépett, mögötte Faubel és a cseh Lukas Pesek, Talmácsi pedig a negyedik volt, majd tíz körrel a vége előtt egy rövid ideig ismét a magyar száguldott az első helyen.

Öt körrel a zárás előtt továbbra is Gadea vezetett, Talmácsi lecsúszott a hetedik helyre. Négy körrel a vége előtt Pesek összekoccant Faubellel, mindketten buktak, a magyar ezzel már a negyedik volt. A két KTM-es, Kojama és Krummenacher pokoli száguldásba kezdett és átvették a vezetést.

A hajrában óriási csata alakult ki az élbolyban, a magyar motoros hatalmas tempót diktálva feljött a második helyre, de a japán Kojamát már nem tudta megelőzni.

“Nagyszerű verseny volt és csodálatos érzés, hogy vezetem a világbajnoki pontversenyt. Az egyenes szakaszokon lemaradtam egy kissé, mert a motorból még hiányzik néhány lóerő, de a kanyarokban sikerült előrébb jutni. Köszönöm a csapatnak, remek munkát végeztek” – mondta a verseny után rendezett sajtótájékoztatón Talmácsi.

A legnagyobbak versenyében a második körtől kialakult az első helyért küzdő kvartett. A rajtot rendszerint elalvó Rossi mellett Casey Stoner, Dani Pedrosa és John Hopkins is elhúzott, az olasz azonban már a versenytáv felénél visszakapaszkodott a második helyre (különösen a spanyol megelőzésénél villantott nagyot), s egyre vehemensebben támadta az összetettben vezető Ducati-pilótát.

A recept adva volt: Rossi a kanyarokban rendre veszélyesebb volt, a Ducati nagyobb ereje azonban a célegyenesekben érvényesült. Időközben Hopkins leszakadt, míg a barcelonai közönség legnagyobb bánatára Pedrosa nem igazán tudott beleszólni a két titán párbajába.

Két körrel a vége előtt Stoner megelőzte Rossit, s előnyét remekül védve elsőként hajtott át a célvonalon. Említést érdemel a hétvégén kimagaslóan motorozó Randy de Puniet ötödik helye éppúgy, mint Loris Capirossi tette: a MotoGP nagy öregje a 17. helyről indulva küzdötte fel magát a 6. pozícióba.