Olasz Nagydíj: Talmácsi negyedik lett

Talmácsi Gábor negyedikként ért célba az Olasz Nagydíjon, a gyorsasági motoros vb hatodik futamán. A nyolcadliteresek viadalát Talmácsi csapattársa, a spanyol Hector Faubel nyerte.

A Bancaja Aspar csapat Apriliájával szereplő magyar motoros továbbra is a második a vb-pontversenyben, az élen azonban helycsere történt: az addig vezető, ám Mugellóban motorját eldobó cseh Lukas Pesek a harmadik helyre szorult, míg az élre Faubel állt.

A harmadik pozícióból induló Talmácsi jól kapta el a rajtot, és két remek előzéssel az első kör végén az élre került, ám a másodikban az olasz Mattia Pasini megelőzte. Ezt követően hol az olasz, hol pedig a magyar motoros vezetett: a kanyarokban Talmácsi, az egyenes szakaszokon viszont Pasini volt a gyorsabb. A harmadik körben a kavicságyban landolt a második kockából rajtoló francia Mike Di Meglio.

Féltávnál Hector Faubel került az élre, Pasini volt a második, Simone Corsi a harmadik, Talmácsi pedig lecsúszott a negyedik helyre. Két körrel később a magyar motoros – egy rövid ideig – ismét az első pozícióban száguldott, aztán újra a negyedik volt.

Négy körrel a zárás előtt Talmácsi az ötödik helyen robogott, az élen Faubel haladt. A hajrában Faubel volt a leggyorsabb, a magyar csak egy helyet tudott javítani.

A 250 kcm-esek között Alvaro Bautista győzött. A spanyol motoros az utolsó körben ütközött a vb-pontversenyben éllovas honfitársával, Jorge Lorenzóval, aki kicsúszott a pályáról és bukott. Később azonban visszapattant a motorra és végül a nyolcadik lett.

A legnagyobb kategóriában Valentino Rossi alaposan elszúrta rajtját, jócskán visszaesett. Eleinte úgy tűnt, a Ducati fog ünnepelni Olaszországban, hisz az összetettben vezető Casey Stoner és Loris Capirossi is az élen motorozott, azonban Daniel Pedrosa féltávnál élre állt, s húzta magával a szenzációsan motorozó Rossit is.

Utóbbi egy jobbos kanyarban remek manőverrel megelőzte a fiatal spanyolt, s bár Pedrosa sem hagyta magát, végül az olaszt intették le elsőnek. Rossi zsinórban hatodszor nyert Mugellóban, s ezzel beállította a vonatkozó rekordot. A harmadik helyre a márkatársát pazar hajrája következtében megelőző Barros ért be, mögötte Stoner, Hopkins, volt a sorrend.